Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jogosítvánnyal igazolhatom...

Jogosítvánnyal igazolhatom magam EU-s országban? Lentebb kifejtem.

Figyelt kérdés
A héten tűnt fel, hogy eltűnt a személyim, amikor a bankban próbáltam volna pénzt befizetni. Előtte is csak a Bankban használtam egy héttel előtte. A lényeg hogy sehol nincs meg, de 24.-én indulnánk Németo.-ba, vonattal. Eu-s jogsim van és már próbáltam több fórumon is rákeresni, de érdemleges választ nem kapta arra, hogy ezzel igazolhatom-e magam személyi hiányában. Lakcím igazolványom van. Több helyen írták, hogy nem, mert nincs rajta az állampolgárság feltüntetve, pedig rajta van. Nem tudom mit csináljak. Sajnos nagyon szűkös a keretem (anyagilag) hogy újat csináltassak, mert úgy tudom 4000 Ft-ba kerül, meg nem is biztos hogy megérkezik addigra... Valaki aki esetleg ilyen helyzetben volt tudna segíteni?
2013. júl. 11. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Személyazonosságot VAGY személyivel, VAGY útlevéllel lehet igazolni, a jogosítványt nem fogadják el.


Csináltass újat, és kérd sürgösre, akkor egy héten belül megjön.

2013. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Így van, személyi vagy útlevél kell.

A legolcsóbb gyors megoldás ha ideiglenes személyit igényelsz.

2013. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
csak magyarországon érvényes, eu tagállamban nem
2013. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Kifejtésed teljesen felesleges rizsa volt. Személyi vagy útlevél kell, semmi más nem jó. Se jogsi nem jó, se az uszoda bérleted, se a lakcim kártya. Csak útlevél vagy személyi...
2013. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Azért 24-e még odébb van, menj el a központi okmányirodába, addigra nagy valószínűséggel megjön.


Egyébként kicsi az esélye, hogy igazoltatnak.

2013. júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Ideiglenes személyit kell kérni, ahogy már írták. Azt azonnal megkapod.
2013. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Itt Norvégiában minden igazolvány egyben személyi igazolvány is, amennyiben fényképpel rendelkezik, névvel és születési dátummal, valamint nemzetiségi hovatartozást feltüntető jellel rendelkezik (itt N).

Ez azért fontos, mert sok nyugati országban (pl. Norvégiában) nem létezik személyi igazolvány, meg olyan marhaság sem, mint lakcímkártya.

Németország nyugati országnak számít, a jogosítványod (vagy fényképes bankkártyád) elég lesz, illetve személyiként szolgál.

2013. júl. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó: nem. Nem jó a magyar jogsi. Rosszul tudod. Ne vezesd félre szegényt.
2013. júl. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, én az elvet írtam le. Magyar jogsit még soha nem láttam, de ha van rajta fénykép, név, születési dátum és egy nagy H-betű (Ungarn vagy Hongrie felirat) - akkor egy német rendőr el fogja fogadni igazolványként.
2013. júl. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó: a lejárt bérletet is 10-ből 9x elfogadják Budapesten buszon, villamoson, metrón, bárhol. Ettől még nem szabályos, és senkit nem buzdítanék erre.
2013. júl. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!