Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van annak a nagy...

Mi értelme van annak a nagy felhajtásnak a Jehova Tanúi részéről ha tisztán meg van írva, hogy Jézus nélkül senki nem üdvözűl?

Figyelt kérdés
"És,hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával,békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által;Ő általa mindent,a mi csak van,akár a földön,akár a mennyekben."(Kol.1:20)

#Jehova #tanú.szervezet #őrtorny
2014. jún. 14. 06:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

kedves kérdezö, :)


tévesen informáltak Téged, mivel Jehova tanúi elismerik Krisztus váltságáldozatát.


Katy

2014. jún. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Tényleg!? :)

Akkor miért mindig azt hallom és olvasom bárhol,hogy Jehova szervezete által?

Miért fontosabb a szervezet nektek mint Jézus?

A tegnap este a Facebookon pl egy tisztelt Tanú közzétett egy bejegyzést ami arról szólt,hogy miért jó Jehova Tanújának lenni. Tudod hányszor volt megemlítve Jézus neve abban a hosszú bejegyzésben? Egyszer sem!

2014. jún. 14. 08:15
 3/11 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Ha nem csak ezt a verset ragadod ki, hanem elolvasod legalább a 10-20 verseket, akkor azt láthatod majd, hogy Pál apostol itt Jézusról beszélt, mint a Fiáról, akit az Isten arra használt fel, hogy általa megbékéltesse az embereket Istennel. Tehát nincsen megmentés, ha nem tanulunk SZÜNTELENÜL Jézustól arról, hogan élhetünk Istennek tetsző életet.

Igen, igazad van, csak Jézus által menekülhetünk meg a közelgő ítélettől, mert " Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus," 1Tim.2:5


Jézus pontosan tudta mi a szerepe Isten szándékában, ezért mondhatta: "Jézus erre válaszolt nekik, és ezt mondta: „Amit tanítok, az nem az enyém, hanem azé, aki küldött engem." János 7:16

és ez is igaz, hiszen Isten Szava mondja:

Senki sem jöhet hozzám [Jézus Krisztushoz], csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon” (János 6:44).

2014. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sandor76 ***** válasza:
15%

A harmas helyesen irta.

Meg annyit,hogy rengeteg hamis tanitas ment ki a vilagba az evszazadok alatt,es a profecia ugy szol;Mate ,24;14.

"A Kiralysagnak ezt a jo hiret predikalni fogjak az egesz lakott foldon tanusagul minden nemzetnek,es akkor jon el a veg.

Jehova Tanui eleget tesznek ennek a profecianak ,es egyben parancsnak amit Jezus is adott.Mate,28;19-20.

2014. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
mi elismerjuk a valtsagaldozatot es ha utannajarsz a wikin lathatod hogy a legjelentosebb unnepunk Jezuskoz kapcsolodik (emlekunnep)
2014. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"mi elismerjuk a valtsagaldozatot es ha utannajarsz a wikin lathatod hogy a legjelentosebb unnepunk Jezuskoz kapcsolodik"


Hoppá! Van több ünnepe is a tanúknak?

2014. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:D köszönöm Vidiripi!

Tanúk akkor sem értem,.

Ha jehova magának akar minden imádatot akkor Jézus miért emeli magát Istennel egy szintre?

Mert mikor azt mondja,hogy az Atya a Fiú és a Szentlélek nevében stb akkor bizony ott van.

2014. jún. 16. 06:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Hagyd csak rájuk! Nem érdemes ilyesmivel foglalkozni. A legokosabb ha mi békén hagyjuk őket, és ők is minket! Jehova tanúitól itt normális választ nem nagyon fogsz kapni, max. Bibliai idézeteket. Majd egy szép napon kiderül kinek van igaza. Nem lehet tudni. Lehet hogy abban is van igazság amit ők mondanak. :)

Elizabet

2014. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Élizabet! :)

Én egyetérték veled azzal,hogy egy nap kiderül az igazság. Viszont addig a napig lelkeket lehetne megmenteni.

Azokat a kérdéseket amelyeket én teszek fel nem azért teszem fel,hogy vitát szítsak hanem azért,hogy "elvessem a magot".

Ezért azoknál a kérdéseknél amelyeknél nincs vagy ritkán van komment a kérdezőtől,az én vagyok mert én nem akarok vitatkozni velük csak egyszerűen azt szeretném ha ők is fel tennék maguknak azokat a kérdéseket.

Néha elég egy szikra és fellobban a tűz.

Én ezt akarom elérni,legalábbis ezt szeretném.

Hogy miért teszem ezt!?:)

98 október 1 voltam utoljára egy Királyság terembe pont a születés napom volt akkor és azóta se többet.

Rá egy évre újá "születtem"Krisztusban és azóta harcolok a szervezet ellen. Nem a tanúk ellen! Hanem a szervezet ellen.

Édesanyám ő még mindig tanú,bármennyire is fáj nekem nem tehetek semmit. Igyekeztem mindenféle képen,hogy megtudja az igazságot a szervezetről de egyszerűen nem akarta(ja) tudni.

Ő általa jöttem rá,hogy én nem vagyok képes megváltani senkit,csak annyit tehetek,hogy kérdőjeleket "szorok" az útjukba,a többi Jézus dolga.

Volt egy barátom,ezelőtt két éve kiközösitették öt is ő csúnyán végezte.

Nem tudok mindent,de tudok eleget ahhoz,hogy ne álljak le és folytassam azt amit már 15 éve csinálok...lelkeket menteni!

Remélem megérted. :)

2014. jún. 18. 20:10
 10/11 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Bármennyire próbálják itt az oldalon "ránkbeszélni" azt, hogy nekünk "csak" Jehova számít, az életünkkel bizonyítjuk ennek a rágalomnak hamis voltát.(ott az édesanyád, figyeld meg).


Életbevágóan fontos szerepe van Jézus tanításainak az életünkben, vagyis csak azt tesszük ai Istenimádatunkban, amit tőle tanulunk. Például: Jézus parancsára járunk házról-házra, ahogyan ő is kiküldte a 12-t, majd a 70-et. Ezt rajtunk kívűl egyetlen keresztény vallás sem teszi olyan mértékben, mint mi, mert meghértettük, SENKI nincsen Krisztus tanításában ez alól felmentve.

Mint írtad, benned is megvan ez a készség, hogy segíts az embereknek, de nem úgy teszed ahogyan arra Krisztus tanította követőit, hanem saját módszert alakítottál ki magadnak, amely a körülményeidhez képest NEKED megfelel. És Istennek? megvizsgáltad, mennyire kedves előtte az Istenimádatod? Mert talán te is egyetértesz ezzel: ez a lényeg! Isten véleménye!

A Kolosséban pontosan le van írva, hogy Jehova a Krisztus vére(váltsága) által, (a bele vetett hit GYAKORLÁSA által) bélkéltet meg magával.


Egyébként figyelmedbe ajánlom a Máté 24:45-47 veerseit. Ha megtalálod kiről beszélt itt Jézus, és elfogadod az útmutatásaikat: örökké élhetsz itt a földön, betegség, fájdalom, halál nélköl örökké. Szívből kívánom neked.

2014. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!