Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség milyen esetekben...

A rendőrség milyen esetekben kézbesít levelet? Levél sehol, csak a fotóm kinyomtatva?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon (szombat) a rendőrség egy levelet kézbesített volna nekem,állítólag az adóhivataltól jött a levél.

Én nem élek már otthon,édesanyám beszélt velük.

A levél csak szóban volt említve,azt nem látta édesanyám,viszont a fotóm kinyomtatva ott volt a rendőrök kezében!

Kérdezték hogy nem-e külföldön tartózkodom,van-e élettársan stb.

Nekem ez furcsa,hogy szombati napon keres a rendőrség egy levél miatt,de levél sehol,csak a fotóm kinyomtatva..

Holnapi napon megyek be a helyi rendőrségre,de addig is valaki valamit tud hozzáfűzni ehhez a dologhoz,csak hogy megnyugodjak?!

Fiatal 20on éves fiú vagyok,soha semmi dolgom nem volt a rendőrséggel,nem tettem semmi olyant ami miatt kereshetnének.

Köszönöm aki elolvassa és értelmes választ tud adni.


2017. szept. 3. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem... az adóhivatal postán küldi a levelet, nem rendőrséggel. Nem vette át anyukád a levelet?
2017. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem is furcsa,mert tudom hogy a postán küldik ki a levelet.

Átvette volna,de azt mondták neki csak én vehetem át!

2017. szept. 3. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adóhivatal csak póstán küldi a leveleit, a rendőrség is. Nem lehet adótartozás, mert az először lelevelezik, nem állítanak elő. Nem értem, hogy jött a rendsőrség az adótartozásodhoz. Nem értem. Lehet nem rendőrök voltak, anyud tévedett:?
2017. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tévedett,valóban rendőrök voltak ott tegnap.

Rendőr autóval és szolgálati ruhában.

Már csak azt nem értem hogy mért így keresnek egy szombati napon egy állítólagos adóhivatali levél miatt amit kézbesíteni akartak nekem.

De holnap reggel a helyi rendőrséghez vezet az első utam.

2017. szept. 3. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

de ez több szempontból is hülyeség.

ugye levél nem volt

nem is lehetett, nem is értem, ugyan hogy keveredne hozzájuk

viszont ott volt a képed ...

ebből nekem elég egyértelmű h téged kerestek, az a leveles dolog csak a rizsa volt. viszont ha már kinyomtatott képpel mentek hozzátok, ott valami nem okés, én a helyedben tuti ügyvéddel mennék csak be, főleg ha kis naiv típus vagy és tényleg nem csináltál semmit, a végén a nyakadba varrnak valami extra nagy baromságot, amihez semmi közöd. úgy őszintén, ez az egész képpel kérdezgetősdi nem ezt sejteti veled?

2017. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Érdekes sztori.

Ha már egyenruhában, fotóval mennek, akkor feleslegesnek tartanám a "kamu NAV-os levél" sztorit. És egyébként is életszerűtlen legenda lenne bármilyen esetben, hogy rendőr hoz NAV-os levelet.

2017. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy a rnedőrök sem valami eszesek. Azért mondták, hogy NAV-os levél jött, hogy akkor hátha előjösz, mert fontos átvenni. De ki akarna adótartozást átvenni ? :XD.


Úgy kellett volna bekopogtatni, hogy utalványa jött a szerencsejáték Zrt-től.


Rendőrök ... :XD.

2017. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
érdekes.. nem kérdezték meg anyádat, hogy mi a tartózkodási helyed? Egyébként valami elővezetésre tudnék gondolni és lehet valami régebbi navos dolog miatt történt, amiről kaphattál idézést, max elkeveredett, talán ebből volt a félreértés. De.. természetesen ez mind csak spekuláció.
2017. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Felhívtam az ottani rendőrséget,akik tegnap próbálták a levelet kézbesíteni.

Felvették az új lakcímem stb.

Ők visszaküldik a levelet az adóhivatalnak,és majd Ők küldik ki ide.

Mondták a telefonba,hogy jól tettem hogy jeleztem,mert 3. sikertelen kézbesítés után előállítottak volna..

Ha megjön a levél utána tudok majd intézkedni.

Nyugodtabb vagyok már.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2017. szept. 3. 20:36
 10/12 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Hát ez így még mindig nem kerek, sőt, inkább egyre amorfabb...


Levél át nem vétele miatt nem állítanak elő senkit. Legfeljebb elővezetik, ha a szabályszerű idézésen nem jelenik meg. NAV-os idézést meg nem szokott a rendőrség átvenni.


Másrészt, idézést és szerintem nagyjából minden más küldeményt hozzátartozó, jelen esetben édesanya átvehet, melyet aláírásával igazol. Így pedig szabályszerűnek tekinthető a kézbesítés, főleg ha az a bejelentett lakhelyed, függetlenül attól, hogy életvitelszerűen már nem ott laksz.

2017. szept. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!