Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van olyan ember aki egyetért...

Van olyan ember aki egyetért a 2006. október 23-ai rendőri fellépéssel?

Figyelt kérdés
Ha igen, léci írjatok indokot (mert nekem nem jut eszembe semmi ami emellett szól)!
2010. máj. 26. 16:14
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%
Azok ellen, akik rongáltak, vagy rendőrökre támadtak, abszolút jogos volt a fellépés. De a többséggel szemben nem.
2010. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
52%
Igen az Mszp vezetői
2010. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
38%

Van. Én kimondottan rendpárti vagyok, tehát, csak addig tartok valakit tüntetőnek és fogadom el a tüntetését, amíg békés, és betartja a szabályokat. Amint rongál, gyújtogat, dobálózik, utána már rendbontó, garázda, és elvárom a rendőrségtől, hogy ezek ellen erélyesen lépjen fel - ha kell, erővel is, ha ellenáll, akkor alkalmazzanak ellene szükséges erőt, hogy ezt az ellenállást megtörjék. Mint magyar állampolgár, én ELVÁROM a mindenkori rendőrségtől a határozott fellépést a rendbontások ellen, a köztéri rend fenntartása érdekében.

És ebbe beletartozik az is, hogy ha valahol rendbontás van, akkor hiába passzív résztvevője az eseményeknek valaki (pusztán csak jelen van), de azzal, hogy nem megy el, többszöri felszólításra sem, résztvevője lesz az eseményeknek - innentől kezdve nem reálisan elvárható a rendőrtől, hogy differenciáljon, hogy te rendet bontottál, te meg csak nem voltál hajlandó szót fogadni, és elhúzni, mikor mondták neked. Nincs rá lehetősége. Ha az illető nem különbözteti meg magát a csőcseléktől azzal, hogy elmegy tőlük, akkor a rendőr se fogja tudni megkülönböztetni.

Megmondták, hogy húzzon mindenki haza, aki nem, azt oszlatják. Az oszlatáshoz olyan módszert alkalmaztak, amit a tömeg egésze megkövetelt - értem ez alatt azt, hogy ha a tömegből a fele köveket és molotovot dobál, a másik fele meg csak elégedetten nézi, akkor nincs lehetőség, hogy csak az első fele kapja a vízágyút és könygázt, a másik meg nem, ha a tömegből jön a kövek és a molotov, akkor a tömegbe meg megy a vízágyú, a könygáz és a rohamcsapat.


Voltak egyéni túllépések, de hogy az egész rendőri fellépés túlzott lett volna, az vicc. Az volt túlzott, amit egyesek megengedtek maguknak. Meg az utólagos hiszit körülötte, ami teljesen elfeledkezik, hogy mire is volt válasz a határozott rendőri fellépés.

2010. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
71%

akkoriban azt mondtam, hogy megérdemlik. ma már kicsit másképp látom.


én sem helyeslem, hogy kimegyünk törni zúzni. Viszont az sem megoldás, hogy a tömegbe lövetünk.


Arra lennék kíváncsi, hogy ha egy 30 fős cigányhordába lőttek volna a rendőrök, akkor azok akik ezt az egészet helyeslik, akkor is helyeselték volna?

2010. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%
pl. Pintér Sándor
2010. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
35%

Amerikába már rég a tömegbe lőttek volna lőfegyverrel.

lásd anno Kennedy idején nem engedtek be egy afroamerikait az egyetemre, kiment a nemzeti gárda, lelőttek pár embert, akik meghaltak. örüljenek neki, hogy csak gumilövedéket kaptak.

2010. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
37%
16:56! azért az egy teljesen más időszak volt... most már senki nem tehetné ezt meg...
2010. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
35%
Most éppen Iránban és Laoszban lövik a tűntetőket
2010. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 BlackSword ***** válasza:
70%

ma 16:46!

Csöppet el vagy tévedve... Senki nem lövetett a tömegbe ha jól emlékszem 56óta... A tömegbelövetés azt jelenti, hogy éles lőszerrel célzott sortűz leadása egy csoport felé... Semmi ilyesmi nem történt... És senki nem adott ki ilyen parancsot... Miről beszélsz???


És ha cigány tette volna ugyanezt kérdésedre az a válaszom, hogy nem a bőrét kell nézni, hanem azt, hogy mit tett... Ha 30 cigány randalírozik, akkor azt a 30 cigányt (nem másik 30-at, nem 29-et, vagy 31-et) elő kell állítani, és vádat kell ellenük emelni, majd pedig a bűnösségük bebizonyodása után el kell írélni őket...

2010. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
39%

a tömegbe lőttek gumilövedékkel. ez nem volt elég? fejmagasságban. a jogszabályok előírják, hogy ezt tilos.


és hiába mondod itt az egyenlő elbánást meg minden, szépen hangzik, de én most a valóságról beszélek.

2010. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!