Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy közeli ismerősöm hangulatb...

Egy közeli ismerősöm hangulatbeteg, s nem ritkán az üveg után is nyúl. Másállapotban és megzuhant állapotában egy számító ismerőse rendszeresen nagy összegekkel lenyúlja. Ez engem is kikészít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bp. másik részén lakik, nem vagyok hozzá közel. Nem vagyok rokona. Tiszta állapotában bízik bennem, de hetente, kéthetente megborul az állapota.

Lenyúlás azt jelenti, hogy magas nyugdíjának fele, 2/3-a eltűnik... Ezután már pénzügyi gondjai vannak. (Megdolgozott érte.)



2017. okt. 17. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A terhesgondozó nem segít?
2017. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gyámság alá kell helyezni, ill. ha idősebb korú, akkor lehet, hogy napi rendszeres gondozás, "ránézés" is segít, mert időseknél a nem megfelelő folyadék fogyasztás agyi keringési gondokat okoz, ami pszichés tünetekkel is jár.
2017. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Másállapotban??? 😱😱
2017. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17:46: magyarul tökrészegen.
2017. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászólók: létezik különbség másállapot és állapotosság között. Kár, hogy ez nem tiszta.
2017. okt. 18. 08:12
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

Nem létezik. A magyar másállapot szónak egyetlen jelentése van: terhesség, viselősség, áldott állapot,várandósság.

2017. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Érdekes, én egészen másra gondoltam és az egyik kommentelő is egyértelműen megértette.


Ez a szót "hivatalos" jelentésében nem ismertem. Meglehetősen rossznak találom - ez csak egy vélemény...

2017. okt. 18. 16:21
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
Arra gondolsz, amire akarsz. Ettől még a másállapot terhesség. Még ha te nem is ismerted eddig a jelentését.
2017. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell itt kekeckedni egy szó miatt? Aki tökrészeg, az is egy más állapot, mint ha nem részeg, különírva.

De nem ez a lényeg, hanem értelmes tanács kellene neki, nem kioktatás.

Nem tudnád orvoshoz vinni? Alkoholelvonóra rábeszélni? Vagy ha józanabb, megbeszélni vele, hogy lenyúlják? Ha bízik benned, te kezelnéd a pénzét, vigyáznál a pénzére?

Ha ezekbe nem megy bele önként, nincs mit tenni.Amúgy hány éves?Nem lehetne megfenyegetni, feljelenteni az ismerőst?Hiszen meglopja.

2017. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Értelmes tanácsot nem lehet adni. Elvonóra nyilván nem vitetheti, magától nem megy. Gondolom józanul ő is tisztában van vele, hogy részegen hülyeséget csinál. Azt nem javaslom, hogy bárki a más pénzét kezelje, egyrészt igen nagy felelősség és függőség, másrészt a kedves ismerős "más állapotban" megvádolja, hogy ellopta a pénzét, ő meg magyarázkodásra, hogy pusztán emberbaráti cselekedetből tartja magánál a másét.
2017. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!