Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kábítószer használat jelentve,...

Kábítószer használat jelentve, nem történt semmi. Miért?

Figyelt kérdés

Van egy srác aki kábítószerezik, verte a húgát. A húga mondta...


Augusztus 22-èn eljött hozzám ès agyon akart verni. Több tanú is van. Vègül az lett, hogy jelentett a re dőrsègen, mert szte èn rongálom a kocsiját. A rendőrsèg fel is vette a jegyzőkönyvet...


Múlt hèt szombat este írtam egy emailt az orfkn-nak, hogy drogozik, megjelöltem benne a tanúkat is, vártam, hogy majd beidèznek minket, semmi nem törtènt. A Csongrád megyei kapitányságnak nincs fent az email címe, ezèrt írtam az országosnak.


Ezek szerint Ő engem megvádolhat jogtalanul, mert össze vesztem a húgával ès ezt fordítva, èn nem tehetem meg???


Ő 30/F, èn 23/F

A csaj 26/L



2017. okt. 20. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Azért te is érzed a különbséget egy feljelentés meg egy e-mail között. Az egyiknél hivatalból eljárnak, a másik a régi besúgórendszer modern környezetben. Jelentsd fel, nem levelezgetni kell.
2017. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A feljelentés nélkülözhetetlen mozzanata a büntetőeljárás megindításának.

Érdemes szóban feljelentést tenni, egy alaposan, a részletekre kitérően is megfogalmazott meghallgatás keretében.

Tisztában kell lenni, hogy milyen bűncselekményt követett el magatartásával a feljelentésben szereplő személy.

Mi az adott bcs. törvényi tényállása, és melyek azok a tényállási elemek, amiket az elkövető megvalósított,

mik a bizonyítandó tények, amelyek nélkülözhetetlenek a büntetőjogi felelősségre vonás érdekében.

Végig kell gondolni a történteket időrendi sorrendben, a részletekre kitérően, pontosan fogalmazva,

amennyiben van(nak) bemutatni a rendelkezésre álló bizonyítéko(ka)t, megjelölve az esetleges tanúkat,

vagy elmondani, hogy a nyomozóhatóság honnan tudja beszerezni a bizonyítékokat, ezzel segítve a nyomozást, illetve, alátámasztva a feljelentés okát.

Megfelelően fogalmazva elő kell tudni adni a tényeket!


Kábítószer - kereskedelem Btk. 176.§


Az elterelés igénybevétele büntethetőséget megszüntető okként abban az esetben vehető figyelembe, hogy a terhelt legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző -felvilágosító szolgáltatáson vett részt, ha emellett beismeri a bűncselekmény elkövetését. Kizárt az elterelés alkalmazhatósága, ha az elkövető a bűncselekmény elkövetését megelőző 2 évben már részt vett elterelésen, vagy ezalatt az időtartam alatt kábítószer-kereskedelem vagy kábítószer birtoklása bűncselekmények miatt elítélték. Az elterelés alkalmazhatósága a csekély mennyiségű kábítószerrel való elkövetés esetén áll fenn. Egyes meghatározott bűncselekmények esetében korlátlan enyhítés lehetséges, ha az elkövető a vádemelésig lehetővé teszi a kábítószert értékesítő személy kilétének megállapítását.


Amennyiben súlyos testi sértés is történt, abban az esetben látleletet kellett volna felmutatni a 8 napon túl gyógyuló sérülésről és azt is jelenteni.

A könnyű testi sértés elleni eljárás - ami 8 napon belül gyógyuló sérüléssel jár - csak magánvádas eljárásban indulhat.

2017. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

Verte a húgát de voltak rajta látható sérülések? Napi egy két pofonért még nem sittelnek le senkit ahhoz 8 napon túl gyógyuló sérülés kell hogy eljárást indítsanak.


A drogoknál pedig nem a használó ellen indítanak eljárást hanem a terjesztő ellen. Szóval ha elolvasták az e-mailed akkor maximum a a hívásait fogják lehalgatni de semmi több.

2017. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!