Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet/ kell valakit...

Hogy lehet/ kell valakit feljelenteni? Hogy zajlik egy feljelentés?

Figyelt kérdés

Vásároltam a neten egy magánszemélytől, aki lenyúlta a pénzem.

(Lényegtelen, hogy én utaltam előre, vagy ő küldött üres csomagot.)


Hogy kell valakit feljelenteni?

Be kell mennem a rendőrségre, vagy elég ha egy emailban részletesen leírok mindent?

Mi ennek a menete?

Milyen adatokra van szükség?


2017. okt. 23. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Be kell menned, egy e-maillel nem nagyon vesznek komolyan.
2017. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%
Bemenni a legcélszerűbb, de elvileg e-mailben is lehet, és komolyan is veszik. De mivel nem tartalmazza a törvényben megfogalmazott figyelmeztetéseket, így nagy valószínűség szerint be fognak idézni tanúkihallgatásra.
2017. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most ezt nem értem.

Leírom, hogy mi törtét, leírom az adataimat, és az ő adatait (amit tudok) és, hogy mi történt.

Gyakorlatilgag annyi, hogy fizettem és nem kaptam semmit.

Ehez miért hívnának be? Ennél többet nem tudok mondani!

2017. okt. 24. 19:56
 4/9 anonim válasza:
Ha ezer forintokról van szó, felejtsd el
2017. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
nekem 100ezres telefonom lopták el, azt is tudtam ki volt, megadtam a nevét, a telefonszámát meg a települést ahol lakik (ennyit tudtam) és még csak fel se vették vele a kapcsolatot. 3év mulva küldtek egy levelet h lezárták az ügyet eredménytelenül. ennyi volt a nagy feljelentés. ezer forintokkal igy pláne hiába mész. 1éve voltbarátom a laptopomat vitte el miután szakítottunk, minden papirjával együtt. hiába mondtam meg minden adatát, hiába volt én nevemen a laptop számlája közölték h mivel papirjai is nála vannak nem tudom bizonyitani h nem én adtam oda neki. neked is ugyanezt fogják mondani, bizonyíítsd be hogy nem kaptál semmit a pénzedért
2017. okt. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én bizonyírtam? A rám eső rész az, hogy kifizetem!

Ezt tudom bizonyítani!

Most akkor az eladónak kellene bizonyítani, hogy valamit postára is adott.

Ha ezt nem tudja, akkor vissza a pénzt és ennyi.

Ez nem megy a rendőrségnek?

2017. okt. 26. 18:59
 7/9 anonim válasza:
ha küldött valamit (akár üres csomagot is) akkor meg is van a bizonyíték ugyanis nem ellenőrzik a postán meg sehol hogy az van e benne amit vettél. nem is tudhatják te mit vettél vagy vettél e valamit nem is érdekli őket. szóval ha bármit felpostázott akkor neked kell bizonyítani hogy abban nem volt semmi avagy nem az volt amit vettél
2017. okt. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na igen. Pont ezért jobb az előre utalás. Mert akkor látja a rendőrség, hogy utaltam, viszont az eladó semmit nem tud felmutatni, hogy postázta volna a csomagot.
2017. okt. 29. 21:14
 9/9 Zápor 3.0 ***** válasza:

"Ehez miért hívnának be? Ennél többet nem tudok mondani!"


Itt nem csak arról van szó, hogy mit tudnál még elmondani, hanem arról, hogy a feljelentésnek, és úgy az egész nyomozásnak törvényven meghatározott szabályai, formai/tartalmi követelményei vannak. Tehát feljelentésnél, vagy ha ott nem, akkor tanúkihallgatás során figyelmeztetnie kell téged a hatóságnak bizonyos dolgokra. Ilyen főleg a hamis vád, vagyis hogy a feljelentéseddel/tanuvallomásoddal más hamisan nem vádolhatsz. Mert ha ez nincs meg, az eljárási hibának minősül és később, mondjuk a vallomásodat kizárhatják a bizonyítékok sorából, tehát nem lehet felhasználni. Ugyanígy a gyanúsított kihallgatása. Ha kimaradnak ezek a dolgok, nem lehet figyelembe venni, még akkor se, ha egyébként teljes beismerő vallomást tett.


Hogy a konkrét ügyedben mire jutnak, így ismeretlenül nehéz megmondani. Valamikor sikerül ezeket az internetes csalókat beazonosítani, elfogni, valamikor nem. Mert az, hogy te tudsz egy nevet, bankszámlaszámot, nem feltétlen jelenti, hogy tudod, ki az elkövető. Egy időben szokás volt, hogy hajléktalan személy nevére nyitott számlára utaltatták a pénzt, utalásnál meg az mindegy, milyen név van megadva, csak a számlaszám számít. A telefonnal ugyanez a helyzet. Igaz, hogy van előfizetője, de az nem biztos, hogy az elkövető. Ha szerencséje van az embernek, és alapos munkát végez, talán ki lehet bogarászni, hogy ki használja, de ez sem biztos.

2017. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!