Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nálunk miért ismerősi alapon...

Nálunk miért ismerősi alapon adják a rangot a hivatalos szerveknél?

Figyelt kérdés

Teljesen jogos hogy egy egyszerű képzés után a tűzoltó, a honvéd vagy épp a rendőr őrmester lesz, míg ha 5 évig tanul, hadnagyként kerül ki.

Na de miért ülhet be a 2-3 éve dolgozó hadnagy az irodába, miközben a 10 éves tapasztalattal rendelkező törzsőrmester nem, mivel ő nem megfelelően képzett.

Az évek alatt tapasztalatot szerez, elvégzi a képzést és simán beülhetne. Márpedig szerintem egy olyan ember aki mögött 15 év tapasztalat van, ha elvégez egy bizonyos szintű képzést, fog tudni annyit mint egy tapasztalatlan egyetemet végzett ember.

Amerikában is így működik, kis híján szó szerint a wc pucolástól egészen eljuthatsz a magas rangokig ( ezért idősek ott a főtisztek ).

Persze így se lehetne kizárni hogy ne ismerős kerüljön oda, de legalább tapasztalt ember lenne a székben. Ugyanez igaz lehetne a bíróságokra ( amit most módosítanak negatív irányba ) és a főügyészségre is.


2017. dec. 11. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Korrupció, nyalás, ismerős élvez elsőbbséget... Én úgy gondolom ilyen munkakörökben nem szabadna ezt csinálni mert ezekben már van felelősség, legalább itt kéne lelkiismeretesen semleges közeget teremteni.


Egy multinál leszarom ha valaki érettségivel már csoportvezetőként kezd, legyen a cég baja, de egy fogalmatlan magas rangban kezdő ember, csak veszélyforrás.

2017. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
azért mert a korrupció és a nepotizmus errefelé hagyomány
2017. dec. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Melyik tűzoltóság ez?
2017. dec. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3# például a magyar. Lehet nem mindenhol így van, de nagyon sok helyen igen.

Ahol én lakok is van tűzoltó ismerős, aki idejött diplomával, 3 évig vonult ( innen jött a kérdésben is a 3 éves példa ), jött egy üresedés az irodában ahová egy tízen néhány éves tapasztalattal rendelkező főtörzsőrmester és ő jelentkeztek és az ismerősöm vették fel. Neki nagyobb volt a "hátszele".

Én pedig nem a pénzt vagy a jobb munkakörülményeket sajnálom tőle, hanem arra posztra lehet alkalmasabb lett volna egy nagyobb tapasztalattal rendelkező illető. Természetesen az hogy valaki 10 éve dolgozik, nem jelenti azt hogy mindent jobban tud, de elvileg folyamatosan képzik az embereket, így nem értem hogy miért nem elég egy néhány hónapos továbbképzés hogy a nagyobb tapasztalattal rendelkező személy is megfeleljen. Nem, helyette benyomják az ismerőst mert több pontja lett érettségin és felvették, illetve elvégezte az egyetemet ( ami persze nem kis dolog, ne így értsétek, elismerem hogy minden egyetem és az NKE is nagyon nehéz ).

2017. dec. 12. 08:32
 5/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Vagyis mégsem "ismerősi alapon" kapta meg az állást, hanem volt hozzá egy diplomája is...

Igen, azért ülhet be az irodába, megelőzve a többieket, mert elvégzett egy egyetemet, megtanulta amit ott oktatnak, és sikeresen vizsgázott belőle. Ezek a lehetőségek bárki számára adottak, még a "10 éves tapasztalattal rendelkező törzsőrmester" számára is. (Azt elismerem, hogy munka és család mellett sokkal nehezebb tanulni, mint fiatalon, a szülők támogatásával.)


A tapasztalat nem helyettesíti a felsőfokú oktatást. Lehet, hogy valaki nagyszerűen ért a szakmájához, kiválóan elvégzi a munkáját, és megbecsült munkaerő, de korántsem biztos, hogy ugyanez az ember alkalmas lenne egy másik munkakör betöltésére. Csak nézd végig, hogy miket tanulnak egy főiskolán vagy egyetemen - az egyébként kiváló szakemberek többsége nem is találkozott hasonló elméletekkel, megoldásokkal, összefüggésekkel. Ettől még kiváló szakember marad, de nem biztos, hogy alkalmas a másik munkakör betöltésére.


Egy munkahely pedig joggal részesíti előnyben a magasabban képzett munkaerőt egy állás betöltésekor. Abból nem szokott baj lenni, ha egy gépészmérnök autót szerel, de abból sokkal inkább lehet baj, ha egy autószerelő a "saját tapasztalataira hagyatkozva" pl. nekiállna esztergagépet tervezni.


A felsőfokú végzettségnek, a diplomának van célja, és van értelme. Eltekintve persze a "büfészakoktól", és attól, hogy gyakran iszonyatos s.e.g.g.fejek is diplomát kapnak - de ez már egy másik kérdéshez tartozna. :-)

2017. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Béka perspektívából a gólya szempontjai sose lesznek érthetők.
2017. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik tűzoltóság ez? "a magyar" Nem tudod alátámasztani amit írsz kérdező, ezért én is joggal feltételezem, hogy te hazudsz és provokálsz!
2017. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!