Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a rendőri igazoltatás...

Mi a rendőri igazoltatás hivatalos menete? Be kell a rendőrnek mutatkoznia?

Figyelt kérdés

Tegnap egy barátommal egy park mellett álltunk kocsival. Civil autó elmegy mellettünk, majd kiszáll két egyenruhás rendőr.

Leengedtem az ablakot, a rendőr elemlámpával bevilágít és a következőket mondja:

'Jó estét, mit csinálunk itt? Személyi igazolványt legyenek szívesek.'

Mindent rendben találtak, bár a 'mit csinálunk itt' kérdést kb háromszor feltette, hiába mondtuk el érthetően először is..

Szóval a kérdésem, hogy szabályos volt e ez az igazoltatás?

Én úgy tudom hogy: "A rendőr az intézkedés megkezdése előtt – ha az a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, az intézkedés befejezésekor – köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni."

Tehát?



2014. nov. 16. 18:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Köteles bizony. Mondjuk az azonosító számot előszeretettel hadarják el, mire én vérlázító nyugodalommal teszem fel a kérdést: megismételné, kérem? :)
2014. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Elméletileg akármikor igazoltathat egy rendor ha nincs szemelyi akkor van baj.Egyebkent este szoktak amikor sok a 14 éves reszeg gyerek a városba
2014. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm, jól gondoltam, hogy a szabály az mindenkor érvényes! :)


Második, nem az igazoltatás tényével van a bajom, ezért van az utcán.. A milyenségen van a hangsúly.

2014. nov. 16. 18:50
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Rosszul tudja az első. Intézkedés alkalmával, te elkérheted az azonosító számát, de nem köteles magától "elhadarni" vagy a nevét elmondani neked. Ezeket kérheted, és akkor köteles megadni, de nem magától.
2014. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor a fent idézett jogszabály?
2014. nov. 16. 21:22
 6/20 Gugu Gabor ***** válasza:

A fenti idézet nem tudom honnan van viszont ezt tudom:

[link]

Ajánlom olvasgatásra.

Egyébként:

"Az intézkedést a rendőr - az Rtv. 20. § (2) bekezdésének első mondatában meghatározottak közlését megelőzően - a napszaknak megfelelő köszönéssel, az intézkedés alá vont nemének, életkorának megfelelő megszólítással, ha a rendőr egyenruhát visel, tisztelgéssel kezdi meg. A polgári ruhában intézkedő rendőr az intézkedés megkezdése előtt szolgálati igazolványát és azonosító jelvényét felmutatja."

2014. nov. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

@GuguGábor!

Pont onnan veszem amit linkelsz, azaz az: Rtv. 20. § (2)

"A rendőr az intézkedés megkezdése előtt - ha az a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, az intézkedés befejezésekor - köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni..."

2014. nov. 17. 08:18
 8/20 anonim ***** válasza:

Az mivel jobb, ha tudod, hogy Gipsz Jakab r. főtörzsőrmester igazoltat?

Az igazoltatás szabályos volt természetesen, a szakszerűsége pedig az ellenőrzésre tartozik.

2014. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5%

"Köteles bizony. Mondjuk az azonosító számot előszeretettel hadarják el, mire én vérlázító nyugodalommal teszem fel a kérdést: megismételné, kérem? :)"


Igen, én pedig az ilyen hülyének szoktam szépen szájbarágósan elmondani, és hozzátenni, hogy rakja el szépen emlékbe, és örüljön neki.

2014. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

Amúgy meg egyenruhát kint van az azonosító(jelvény) számom. Ha kéri egyszer elmondom, utána olvassa le. Ilyenkor még ha fenyeget, hogy feljelentést, hát hajrá.

Nem mondta a nevét? És? Én se szoktam, ha autóban fiatalok ülnek. Sok mostanság a kábszeres, azzal kezdem, hogy végig lássam a kezét. És ennyi

2014. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!