Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrtiszti egyetemre vagy...

Rendőrtiszti egyetemre vagy rendészeti szakközépbe lenne érdemesebb jelentkeznem? A ponthatárom megvan a tisztire.

Figyelt kérdés

Gondolkodom a rendőri pályán.A ponthatárom meglenne az RTK-ra.Csak oda gondolom nehezebb bekerülni,kevesebb embert engednek át pl.a pszichológián vagy az orvosin.Amúgy szemüveges vagyok és színtévesztő,ez mondjuk egyik sem 100%-osan kizáró ok,de lehetséges,hogy a főiskolán emiatt alkalmatlannak nyilvánítanának,egy RSZKI-ban viszont szemet hunynának felette?Egy ismerősöm amúgy szakközépbe jelentkezett,de azt mondta,hogy nogy nem vették olyan komolyan.Megmérték a vérnyomàsát,180,az orvos meg beírt neki 120-at.Mondjuk lehet csak kamuzott,nen tudom.A pszichológiai meg az orvosi mindenhol ugyan az?

Leginkább az igazgatásrendelészeti vagy a közrendvédelmi szak érdekelne.



2017. dec. 28. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Lehet, felvesznek.

Aztán már csak 3-4 évig kell bebizonyítanod, hogy mégse gond a színtévesztés meg a szemüveg.

Utóbbi a gázkamrában különösen érdekes látvány lesz.

2017. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A színtévesztés csak egy kitalált betegség,az életben semmi hátrányom sincs abból,hogy a babos könyvben nem látok 1-2 számot.

Milyen gázkamráról beszélsz?

2017. dec. 28. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

rendőr szakközépből nem mész egyetemre.


szakközépből kikerülve, ha csak nem akarsz egy halom pénzt visszafizetni, akkor közrendőr lesz belőled, egy közrendőr meg csak a felettese engedélyével mehet a felsőoktatásba és azt is csak min. 3 év szolgálat után.

2017. dec. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést....elvégzed a tisztit, egyből jobb pénzt kapsz. Elvégzed a szakközepet majd kevés pénzért kezdődik a nagy szívás és folytatódik ha tovább szeretnél tanulni,hogy tiszt legyél.
2017. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én rendőrszakközép után elkezdtem a tisztit levelezősön munka mellett. Ugyanaz a felvételi eljárás van, ha az NKEn kiszűrnek, akkor a szakközépnél is.


A gázkamra az ARSZKIn volt bevett szokás, bevisznek titeket egy kamrába és telefújják gázsprayel.


A haverod meg kamuzott, az csak az előszűrés a megyei kapson, utána menned kell pestre is, nagy kivizsgálásra, IQ tesztre, elbeszélgetésre.

2017. dec. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval aki szakközépbe megy,ugyan úgy Pestre kell mennie vizsgálatokra,mint aki a tisztire jelentkezik?
2017. dec. 31. 14:10
 7/7 anonim válasza:
igen, ugyanaz a követelmény, csak az NKEn a tanulmányi eredmények is számítanak.
2017. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!