Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érettségi után hova kell...

Érettségi után hova kell jelentkeznem hogy katona lehessek?

Figyelt kérdés
20 éves, tavaly érettségizett lány vagyok. Rendészeti előkészítő gimnáziumba jártam. Jelenleg operátorként dolgozom. Úgy döntöttem bővíteném a női katonák táborát, de nem tudom hova kellene jelentkeznem, vagy mit kellene tennem? Hogyan induljak el és merre? Iskolát válasszak először, de milyet vagy melyiket? Milyen szakokra lehet jelentkezni? Érdekelne hogy hogyan zajlik ez az egész. Aki tud az írjon már bő információt! Köszi!

2012. ápr. 27. 17:54
 1/5 anonim válasza:
Hát attól függ, milyen karriert akarsz. Ha komolyabbat, akkor a Zrínyire kell menned, katonai fősulira. Egyébként pedig be kell menned egy toborzó irodába, és ott tudsz jelentkezni szerződéses katonának.
2012. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idegenlégió
2012. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 21 éves lány vagyok, jövőre szeretnék jelentkezni a NKE-re (Zrínyi utódja). Ez egyetemi képzés, amit ha elvégzel rögtön megkapod a hadnagyi címet. Jelentkezni kb. febr. 15-ig kell, de erről és az induló szakokkról a felvi.hu-n találsz információkat.

Ha nem hivatásos akarsz lenni menj be egy toborzó irodába és elmondják a teendőidet, illetve lehetőségeidet.

2012. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Orfeus ***** válasza:

Előszőr is az előttem szóló csajszinak igaza van. Továbbá, bármit akarsz kérdezni, a legközelebbi Hadkiegészítő parancsnokságon felteheted, és mindenre válaszolnak, én is egyik nap voltam benn.


Ahhoz hogy "sima" katona legyél, szerintem több eszed is van, megvan érettségi, ott van a Zrínyi, vagy mehetsz tiszthelyettesi suliba. Ahogy mondta a pali a frissen végzett tiszteket nem nagyon nézik jó szemmel, hiszen semmi tapasztalatuk nincs, mégis felelős pozíciót kapnak.


De persze anyagilag jobban megéri ezt elvégezni, és ha nyugisabb szakmát akarsz átmehetsz utána vámosnak, vagy rendőrnek.


A szak az attól függ hogy mi szeretnél lenni. Harckocsizó, helikopterpilóta, szanitéc, stb stb... Nagyon sok rétű, én se tudom őket, Kiegen kérdezd meg, biztos van a közelbe.

2012. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hadnagyi címet. :D Ezen esküszöm olyan jót kacagtam. :)


Hadnagyi rendfokozatot. :)


Én gróf szeretnék lenni! :)

2015. szept. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!