Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire büntethet meg a...

Mennyire büntethet meg a rendőr, ha igazoltatásnál csak eljárt személyit tudok neki mutatni?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy jó ideje lejárt, de egy héten keresztül még nem tudom megcsináltatni. Sokfelé járok, nem szívesen akadnék össze rendőrrel. Aki esetleg rendőr, válaszolhatna arra, hogy milyen gyakori a spontán igazoltatás...
2010. jún. 6. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van más fényképes igazolványod ( pl jogsi) akkor szerintem nem gond.
2010. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nincs...se jogsi, se útlevél, csak diákigazolvány...
2010. jún. 6. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
ne mászkálj el esténként, egyébként meg diákokat még sosem láttam igazoltatni, hacsak nem nézel ki gyanúsan:P
2010. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ó,én másfél évig jártam ugy,telefont is vettem vele,söt,még személyi kölcsönt is kaptam...
2010. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ha nem tudod fényképes igazolvánnyal (érvényessel) igazolni magadat, akkor személyazonosságod megállapítása céljából előállíthatnak, és feljelenthetnek szabálysértés miatt.

Na ez volt a hivatalos.

Gyakorlatban soha, senki nem fog téged emiatt sem megbüntetni, sem előállítani! Nyugi

2010. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bp1985 ***** válasza:
Menj be azonnal az okmányirodába. Kapsz egy a4-es lapot, azzal tudod magad igazolni. Diák nem jó. Amúgy mivel köteles vagy magadnál tartani a személyit, és nincs nálad (mivel a lejárt az érvénytelen, tehát olyan, mintha nem lenne), simán bevihetnek.
2010. jún. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!