Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kik kaphatnak legálisan éles...

Kik kaphatnak legálisan éles lőfegyverre engedélyt?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy ügyvédek, ügyészek, bírók, politikusok, stb.-k kaphatják meg.


Ezek fegyvertartásit vagy viselésit kaphatnak?

Illetve hogy kaphatják meg engedélyt?


2018. febr. 5. 17:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A viselési engedély visszavonásig érvényes, magyarul időről időre meg kell újítani és ezen alkalmakkor eldöntik, hogy valóban szükséged van-e még rá az indoklásod alapján, de általában a feltételezett veszélyforrás megszűnésével még nem veszik el a viselési engedélyt, megújításkor vissza szokták adni, legalábbis ha előtte nem követtél el szabálysértést. Ha a valaki otthagy egy olyan hivatást, ahol fegyvert viselt, akkor általában nem újítják meg a viselési engedélyét, mert az az engedély a szolgálati fegyverére szólt, amit nem vihet magával, így hacsak ki nem váltja a cégétől, muszáj leadnia az engedélyével együtt, mert minden engedély egy bizonyos fegyverre szól és minekutána ő többé nem jogosult annak a fegyvernek a használatára, az engedélyét is le kell adnia.

A tartási engedélyt is meg kell újítani bizonyos időközönként, viszont ott nem kell semmit se írni indokként, mert a fegyvertartáshoz nem kell indok. Ha egyszer kiváltottad, akkor addig megújíthatod folyamatosan, amíg a fegyver, amire szól a te tulajdonod és nem követtél el semmiféle szabálysértést, ami ellehetetleníteni az új engedély kiadását.

2018. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 SZücsöm ***** válasza:
1-es az állításod nem teljesen helytálló mert igazából állítólag van különbség.
2018. febr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Fegyvertartási, fegyver viselési, fegyverhasználati...

Tárolás, szállítás, emberre leadott, célzott lövés...


Az erőszakszervezetek terepen, objektum-, személyvédelemben dolgozó, ténylegesen aktív tagjai, értékmegörző-, szállító-, tároló objektumok tevőleges tagkai. Közjogi méltóságok(nak titulált elemek). Nyomozati hatóságok tagjai. Kiemelten védett, beosztásukból, bizalmi munkakörükből adódóan bármikor fizikailag támadható személyek.


Az engedélyek egyike sem örök érvényű, - annál is inkább, mert többségük fizetős, - de azt is meg kell vizsgálni időről-időre, hogy a fegyver (ideiglenes) gazdija nem lett-e "topi" az idők múlásával.


Saját vélemény:

A magyar jogrendszerben kifejezetten nyűg a fegyvertartás, viselés, ill. használat! - Ameddig kikerülhető, addig próbáld meg elkerülni a fegyverekkel adódó fizikális kontaktust, mert amennyiben történik valami, amihez lőfegyver köthető, akkor az az alapkoncepció, hogy a fegyver gazdája a hunyó - még akkor is, ha nem ő sütötte el! - Ilyenkor a tárolás és a viselés szabályait kezdik el piszkálni az ügyészek - és amikor ők kérdeznek, akkor már nagy slamasztikában vannak a kérdezettek.


A szabályokból pedig több is van, mint elég!


Fegyertárolás szabályai.

Fegyverviselés szabályai.

Fegyvertisztítás szabályai.

Kényszerítőeszközök használatát megelőző intézkedések.

Kényszerítőeszközök használatát, használatának sorrendjét mértékét, arányosság elvét szabályozó intézkedések.

Megelőző intézkedések elhagyását szabályozó szabályok.

Fegyverhasználatot megelőző intézkedések.

Fegyverhasználat eseteit szabályozó intézkedések.

Fegyverhasználat.

Fegyverhasználatot követő intézkedések.

Nem javaslom!

2018. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 kovpet ***** válasza:

Elvileg mindenki kaphat, aki megfelel a szabályoknak (van pár).

Gyakorlatilag senki nem kap, aki nem befolyásos. Rendőröknek sem hosszabbítják meg az engedélyüket, ha van. Fegyverboltos sem nagyon kap engedélyt, pedig ez kiemelt kockázat.


A célhoz kötöttség elve nem került még szóba. Egy fegyver lehet vadász, sport vagy önvédelmi céllal az embernél.

Önvédelmi lőfegyverre csak viselési van, de nincs :)

Vadászfegyverre és sportfegyverre van esély, ott is sok a szabály persze. Ezekre kaphat az ember tartásit. Viselésit nem, ezeket közterületen tilos viselni.


Van még szolgálati fegyver is, de az más tészta.

2018. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mekkora mázlistának érzem magam, hogy Szerbiában élek.

Itt még egy csomó embernek van fegyvere. Egy jó részük még anno a 90-es évek válságából maradt meg. Pl a közvetlen szomszédomnak is van egy fegyvere, de egy csomó embert ismerek akinek szintén van. És a rendőrök nem csesztetnek senkit sem (mert jó eséllyel náluk is találni otthon).

Emlékszem általánosba az egyik haverom feltörte a faterja fegyverszekrényét és a töltényeket elhozta a suliba és szétosztogatta.


Mondjuk engem a fegyverek csak mint sporteszközök érdekelnek.

E is szerencsésnek érzem magam, mert Szerbiában nagyon jó lehetőségek vannak a céllövészetre. Anno kb 6 éve havi ezer dinárért (kb 2500 FT) lehetőségem volt céllövészetre járni. Feinwerkbau versenypuskákkal lőttem, az ezer dinár tartalmazott mindent (lőszer, felszerelést is adtak, helyet is stb). Versenyekre is jártunk, és a szezon végén pecsenyéztünk is, szóval jó hagulat is volt, szerettem odajárni.

De most, hogy Magyarországra kerültem egyetlenegy céllövészeti klubot sem láttam, ahol ne kellene havonta legalább tízezret fizetni, úgy hogy a lőszer még nincs is az árba és fegyvert is magad külön kell vásárlj. Úgyhogy sajnos itt nem tudom folytatni a céllövészetet, pedig szeretném... Itt minden csak a pénzől szól. (na de, majd ha egyszer bankigazgató leszek és lesz sok pénzem...)

2018. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!