Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnél miért keményebb...

A rendőrségnél miért keményebb az egészségügyi alkalmassági, mint a honvédséghez?

Figyelt kérdés
Színtévesztő vagyok,ezért nem lehetek rendőr...Pedig katona lehetnék,ott nem kizáró ok.Ráadásul a katona azért komolyabb egy rendőrnél.De nem is értem,vannak rendőrkutyák is,amikor a kutyák nem is látják a színeket.Akkor én miért nem lehetek rendőr?

2018. febr. 14. 16:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ez velem is hasonló.

Az ilyen tesztek azt hozzák ki, hogy színtévesztő vagyok. Ellenben a valóságban sosem kevertem össze egy színt sem. Ugyanúgy látom a jelzőlámpát mint a többi ember. Olyan még sosem fordult elő velem, hogy valamely színt ne olyannak mondtam volna mint a többi egészséges ember.

Autót is vezetek és mindenféle lámpát gond nélkül meg tudok különböztetni, gyenge fényviszonyok közt is.


Egyetértek abban, hogy ez csak papíron létező betegség.

2018. ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
De akkor szted mivel masabb az, aki latja pl a babos konyvben a szamokat, ha a szintevesztes csak papiron letezik?
2018. ápr. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Mondom,elvileg nekem nem kéne meglátnom a zöld falevelek közt a piros cseresznyét..De meglátom,messziről is.És van jogsim is
2018. ápr. 8. 11:55
 24/27 anonim ***** válasza:

Én meg látom a babos könyvben is a számokat, tehát ha neked jó a szemed, akkor nekem szuperjó, ezt vizsgálná ez a babos könyv? :D Értitek, hogy mit akarok ezzel kérdezni/mondani?


Nem tudok én se nagyon olyan szituációt elképzelni, hogy egy kis színtévesztésből legyen probléma, de gondolom akik ezt kitaláltak, h színtévesztő ne nagyon legyen a hivatásos állományban, azok vmiért csak kitalálták.


Lehet, h millióból egyszer lenne ebből probléma, de nem akarják azt se, valami elemzés csak volt erre, vagy korábban csak volt ebből vmi olyan esemény, ami miatt nem akarják.


Pl. elég volt egy hülye a mikronál, aki berakta a macskát melegíteni, azóta rajta van, h macskát nem lehet melegíteni mikróban. :D

2018. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Ki nem állhatom az ilyen állatkínzókat mint te,akik röhögnek egy állat halálán!

Nincs olyan szituáció,ahol a színtévesztés bármi gondot okozna.Hol okozna gondot ez rendőrként??Nem tudom megbilincselni a bűnözőt,ha nem látom a baboskönyvet vagy mi?

2018. ápr. 8. 12:57
 26/27 anonim ***** válasza:

Szerintem erre egyszerű a magyarázat.

Az emberi látás sokkal inkább szubjektív és nem objektív dolog. Sokkal jobban függ az agytól mint magától a szemtől. Ezt pedig igen könnyen alá is lehet támasztani, ugyanis Bates-nek vannak azok a szemgyakorlatai, amik a szemproblémákat helyre tudják hozni. Napi kb negyedóra szemtornával átlag havi egy dioptriát lehet javítani a látáson. A módszernek is az az alapja, hogy a látás nem kizárólag magától a szemgolyótól függ, hanem inkább az agytól és a rossz nézéstől.


Szerintem itt is hasonló a helyzet, mert ugyanúgy látok mindent színt mint bármely egészséges ember, vagyis nem vagyok színtévesztő. Azonban a színes pontokat nem mindig tudom kiolvasni, mert valószínűleg rosszféleképpen akarom kinézni őket.

Ezt az elméletemet oedig igen könnyen alá is tudom támasztani, ugyanis vannak olyanok, akik gyakorlással kigyógyultak a színtévesztésből. Addig olvasgatták a baboskönyet, míg a végén már mindent ki nem tudtak olvasni.

pl ez:

https://www.youtube.com/watch?v=EKn-_U6iwdA

2018. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Feladom, ha egy jó példából valaki azt szűri le, hogy állatkínzó vagyok arra az emberre kár pazarolni az energiát.
2018. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!