Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen szankció (k) -ra...

Milyen szankció (k) -ra számíthatok, ha jelentkezek a NKE - RTK karára, csak épp az alkalmasságin nem beszélek arról hogy volt szuicid kísérletem, ill. ha ilyeneket kérdeznek-tagadok - DE - esetleg a felvétel után kitudódna? /nyilvántartásból/ 23/F

Figyelt kérdés

Jelenleg 23 éves vagyok. Eddig különféle helyeken dolgoztam, megpróbáltam ezt-azt az életben. Voltam több egyetemen 1-1 szemesztereket, és rájöttem , hogy engem ezek a szakmák nem érdekelnek. 2013(érettségi)-2016 kerestem a helyem, de mivel tehetséges vagyok kémiából 2016-tól jelentkeztem Vegyésztechnikus OKJ-ra, hogy legalább egy hasznavehető papírt szerezzek a megélhetéshez. Jól megy és idén végzek. Előtte amíg 3 évig kallódtam, és se egyetemre nem tartoztam huzamosan, nem találtam a helyem - elmagányosodtam, és depressziós-szorongásos betegség alakult ki nálam. Ekkor volt önsértésem, szuicid kísérletem(2016). Azóta viszont ez alatt a két év alatt hogy úgy mondjam, felnőttem, megerősödtem a nagybetűs élethez. Minimális antidepresszánst és rivotrilt szedek ugyan, de mondhatni amióta ezeket szedem, még kiegyensúlyozottabb vagyok mint az átlag ember. Hogy pszichés jólétemet bizonyítsam magamnak, még a cigiről is leszoktam önerőből, pedig szerettem. Ez a dohányosok körében 1-3% -nak sikerül!!! És fél éve már. Fizikailag és pszichésen is alkalmasnak tartom magam, és valójában már egy éve tervezem, hogy miután ezt elvégeztem, rendőrnek megyek. Nagyon motivál ez a munka és nemes célnak is tartom. Mivel igazából ez az ami leginkább érdekel - felvételizni fogok. A probléma viszont múltammal van. Akár már végzett rendőrtisztként is felfüggeszthetnek ha a nyivántartásból kiderül a dolog? Ha menet közben derül ki, az egyetemről való elbocsátáson kívül számíthatok valamilyen büntetőeljárásra? Akár börtön is lehet belőle- büntetett előélet? Akkor már annyi a karrieremnek de nemcsak rendőrként! Tényleg olyan súlyos lenne hogy felvételin eltitkoltam egy betegségemet esetleg hazudtam? De gondolom, nem nézik meg mind a több ezer hallgató mindenféle adatát a nyilvántartásban. Vagy mégis? Ott lebeg felettem ez a "Demoklész kardja". Akár már ha szolgálatban vagyok is kiderülhet rólam - és akkor leszerelnek? Vagy csak ha már végzett rendőrtisztként derül ki a dolog - akkor már bizonyítottam az egyetem elvégzésével hogy bírom a strapát.... akkor már kiképeztek... Akkor is tönkremehet egy ilyen múltbeli baromság miatt a karrierem? Vagy akkor is indíthatnak ellenem büntetőeljárást egy ilyen ostobaság miatt?


Kérlek titeket, hogy hasznavehető információkat, válaszokat írjatok, ne ilyen "minek mész te oda" "tudhatnád hogy.. blabla" "akasztásos halál" féléket!!! Köszönöm szépen! Nekem fontos hogy valami érdemrevaló infót kapjak ebben a nem kicsit speciális helyzetben!

Elsősorban rendőrtiszt-hallgatók és jogászok válaszai érdekelnek az alkalmasságival kapcsolatban!


2018. febr. 16. 21:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azta ku....va :Ddddd ez mennyire kemény.


Mondjuk tényleg viccesek azok a 40 kilós, szalmaszál vékony rendőr meg katona lánykák.


Ismerek ilyet, a stukker lehúzza odalra kb...


Mondjuk nem tudom mit kezdenek a pesti éjszakában amikor rájuk ront a 120 kilós rommá gyúrt fuxos-herbálos barlangi ork :D

2018. febr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!