Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lopás esetén, feljelentésnél...

Lopás esetén, feljelentésnél mi számít bizonyítéknak, illetve mit használhatnak fel bizonyíték ként?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm nyakába akarnak varrni egy lopást, viszont nincs ellene se hang- video felvétel és az ellopott tárgy sincs meg,igy kell valamitől tartani?
2008. okt. 28. 00:26
 1/4 anonim válasza:
83%
egyértelmű bizonyíték nélkül nem zárhatják börtönbe.
2008. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Tanúnak hívják sokszor az egyedüli bizonyítékot...

Egy tanúvallomás is lehet egyértelmű, perdöntő. Sőt marasztaló ítélet is születhet ez alapján.


Hazánkban szabad bizonyítás van. Ha a védő előterjeszti, hogy a szobában repkedő házilégy mesélte neki, akkor a bíró mérlegel és dönt, hogy ezt elfogadja-e... Persze ha elfogadja, indokolnia kell, hogy miért. De elvben elfogadhatja.

2008. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem iskolaidöszak alatt volt a gyakorlati helyemen egy ilyen eset,engem gyanusitottak bizonyiték nélkül.

Sajnos elég volt a két munkatàrsam vallomàsa,és màr nekem löttek is...

Bàr börtönbe nem zàrtak(csak egy ujsàg volt)

de elkellett hagynom a munkahelyet.

Nem én loptam,de bizony 2 ember ugyanazt vallja...akkor màr nem nekem hisznek.

De egy jo ügyvéd sokat segithet(nagyobb lopàs esetén)

2008. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Börtönbe nem zárnak, csak ha különösen nagy értékben elkövetett lopásról van szó.Egy házibulin nálunk két srác elvitte a playstation-t, egy 80.000 mobilt, egy rakat cd-t,meg nem éppen olcsó ruhákat, egy halom márkás köztük rika piát és némi ékszert, de elkaptuk őket egy vonaton,feljelentés,vallomás bizonyítékok ellenére, volt egy tárgyalás rá 3évre,azóta semmi nem történt. Tojnak rá egy nagyot,pedig ez 8éve volt.Talán már el is évült.
2009. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!