Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet nekem sportlövészet...

Hogy lehet nekem sportlövészetti éles lőfegyverem?

Figyelt kérdés
Tehát éles.Lövészklubba jelentkezek, utána hány hónap,esetleg év? Hogyan lehet?
2018. márc. 2. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A klubban biztos megmondják.
2018. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, de általában mennyit kell ott lenni, lőni,gyakorlat, hogy adjanak rá ajánlatot?
2018. márc. 2. 18:15
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Ha jól emlékszem minimum 1 év után lehet javaslatot tenni a klubbnak hogy lehessen fegyvertartási engedélyed, utánna évente x talán 2 3 versenyen mell részt venni ami nem a te egyesületet rendez. Ha jol emléxem és még így van.
2018. márc. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De akkor jól értelmezem, hogy 1 év után teszek egy javaslatot, a klubnak , hogy legyen fegyvertartási engedélyem.

És mikor tehetek javaslatot a klubnak, hogy fegyvertartási ,-és viselési engedélyem is legyen?

És kapok rá engedélyt, (fegyvertartási engedély), utána évi 2-3x alkalommal kell versenyre mennem, amit nem a klub szervez, amibe én fogok járni.

De amikor megkapom a fegyvertartási engedélyt(ezt jól tudom, hogy megelőzi egy rendőrségi procedúra, hogy fegyverkezelésből ;pszichológiai kérdésekből kell vizsgázni, megnézik, hogy hol fogom tárolni a pisztolyt; stb,stb..), tehát az után, bemegyek egy éles lőfegyvereket forgalmazó boltba, és szabadon (a személyazonosságom igazolva, az engedélyem felmutatva) vehetek az engedélyben meghatározott típusú, éles lőfegyvert?



Jól értelmezem?

2018. márc. 4. 08:05
 5/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Viselésit így nem fogsz kapni.

(kb sehogy sem jutsz viselési engedélyhez idehaza)

2018. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És kb. hogyan kapok viselési engedélyt?
2018. márc. 5. 20:00
 7/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Mint mondtam kb sehogy:

"25. § (1)71 E rendelet eltérő rendelkezése hiányában önvédelmi célra rövid lőfegyver és lőszer tartása annak engedélyezhető, aki bizonyítja, hogy élete, testi épsége - tűzfegyverrel elhárítható veszélyhelyzet fennállása miatt - fokozott védelmet igényel."


[link]

2018. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!