Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyetemen szerzett rendőri...

Egyetemen szerzett rendőri diplomával hogyan lehet kimenni külföldre?

Figyelt kérdés
Mármint elfogadják ott is, és megkapod ugyanazt a rendfokozatot, elhelyezkedést (nyilván nem egyből, de fel tudod tornázni magad)? Fizetés gondolom jóval magasabb hadnagyként, vagy még ha kisebbe is raknak be, akkor is. Van valami átképzés, vagy hogy működik ez? Sajnos ugye még le kell dolgozni itthon az aláírt éveket egyetem után, de aztán mindenképpen külföldben gondolkodnék, ugyanúgy rendőrként.

2018. máj. 5. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy nem fogadják el. Ha rendőr akarsz lenni külföldön, ott is kell végezned a képzést.
2018. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen elölről mindent?
2018. máj. 5. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal igen, teljesen elölről, ráadásul magas szinten kell beszélni a helyi nyelvet is.
2018. máj. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Külföldön (a világon mindenütt) gond nélkül csak az orvosi diplomát fogadják el, mert a vese, vagy a szív Honoluluban is ott van, mint Afganisztánban.

Különböző mérnöki diplomákkal az a helyzet, hogy vizsgát kell tenni.

Amik viszont egy konkrét államnak az államigazgatásához, rendvédelméhez tartozik, az olyan mintha nem is lenne.

Ennek ellenére ha ott elvégzed a megfelelő iskolákat azért az itthon megszerzett tudásod egy részét tudod ott is kamatoztatni, nem totál kezdő vagy.

2018. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha a "külföld" alatt a nyugati országokat érted, kb. sehogy.

Nemhogy a rendőrtisztnek, de még a legalacsonyabb rangú rendőrnek is kell rendelkeznie (országonként változóan) több-kevesebb évi állampolgársággal.

Enélkül még közlekedési rendőr sem lehetsz.

2018. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez lesz itt a legnagyobb baj. Ahhoz hogy közigazgatási szervezetnél (a rendvédelmi szerv is ilyen) dolgozhass, állampolgárság kell. Onnantól kezdve felvételizhetsz csak rendőrnek, vagy bármi másnak. Olyan szinten kell a helyi nyelvet ismerned, hogy az adott ország nyelvén azt betartassad másokkal. Az egészben az állampolgárság megszerzése a nehéz tényező. Ha ilyenben gondolkodsz akkor kerüld el az nke-t.

Nem leszel kezdő de körülbelül az önvédelmen, a lőfegyverhasználaton kívül semmit sem tudsz hasznosítani ugyanis egy teljesen más jogrendet kell elsajátítanod.

2018. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Előző vagyok, egyébként aki rendőrnek megy, az általában nem a pénzért megy, sem itt sem máshol. Biztos, hogy ha eljutnál addig azért feltennék a kérdést, hogy mégis mi motivált téged abban hogy a hazádat elhagyva egy másik állam alkotmányos rendjére esküdj fel. Erre a kérdésre pedig nincs olyan válasz szerintem ami elfogadható lenne mert nem fér össze a hivatástudattal.

Többek között ezért sem tudok én embert aki Magyarországot elhagyva bárhol a világon rendőrként tevékenykedne. Tűzoltóról hallottam, de rendőrről nem. Okítson ki akárki ha máshogy tudja!

2018. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem a pénz motivál, egyszerűen nem szeretnék ebben az országban élni, azt nem ragoznám, hogy miért. Hivatástudatom úgy gondolom, hogy van, csak rendőrként tudnám magamat elképzelni. Ezt a hazát szolgálni azonban...hát...vitatható, hogy miért igen vagy miért nem.
2018. máj. 5. 21:34
 9/12 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod én sem hallottam valami sok rendőrről, aki innen kiment külföldre és ott is rendőrként szolgál...szerény 20 évemből csupán 2-3 ember rémlik.
2018. máj. 5. 21:35
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

#9

Ha te ismersz 2-3 embert is, aki itthonról kimenve, nyugaton rendőrködik, akkor miért született a kérdésed?

Hiszen te jobban tudod mint mi!

Sőt, azokkal is felveheted a kapcsolatot, akiket ismersz és megmondják neked a tutit!

2018. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!