Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Keresett diplomával érdemes...

Keresett diplomával érdemes külföldre menni alja munkára csak nyelvtanulás céljából?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább karrier jellegű, nem nyelvtanulásos, azért került ide.


van egy keresett mérnöki diplomád, amivel konnyen, átlag feletti fizetésért eltudnál itthon helyezkedni. Viszont te nem szeretnel itthon maradni, külföldön szeretnél dolgozni, német nyelvterületen ahol értékre is van a munkának. Külföldre nem kellesz, mert ahoz erős C1-es nyelctudásra lenne szükséged, de jelenleg csak gyenge B2-n vagy. Úgy érzed, hogy nem vagy profi a nyelvtanulasbol és sokkal könnyebben menne anyanyelvi kornyezetben. Az egésznek a célja nem a meló, pénzszerzés lenne hanem a nyelvtanulás. Nem spórolnal hanem mindent megtennél annak érdekében hogy fejleszd a nyelvismeretedet. Rokonok vannak kint, és alap nyelvtudás megvan, szóval nem vesznék el...megérné e így 1 évre kimenni, vagy inkább a szakmámban dolgozzak itthon, és bár így lassabban menne a nyelvtanulás, de már lenne munkatapasztalatom. Csak az a baj, hogy úgy érzem, hogy erős C1-re nem tudok eljutni anyanyelvi környezet nélkül, nem vagyok egy nyelvész. Vagy inkább maradjak itthon és minden nap járjak tanárhoz ?


2017. aug. 31. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi döntsünk helyetted? Oké, akkor én azt döntöm, hogy menj ki vécét pucolni :D
2017. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Véleményedre vagyok kíváncsi te eszleny :D képzeld magadad a helyembe és azt írd le hogy úgy mit tennél :)
2017. aug. 31. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Miért vagy kíváncsi a véleményemre? Ha 12-en leírjuk, hogy menj ki vécét pucolni és 11-en, hogy ne, akkor kimész? :D

A helyedben én kimennék OKÁDÉKOT sikálni :D

2017. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Szakmai nyelvet nem fogsz "alja" munkával megtanulni, max. szlenget, ami viszont nem létszükséglet a munkádhoz. Legfeljebb akkor lehet hasznos kimenned, ha pl. osztrák területen akarsz később elhelyezkedni, ahol jó némettudással is számodra eleinte érthetetlen nyelvjárással beszélnek (és amit nyelvtanárral nehézkesen fogsz elsajátítani).
2017. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, nekem ezzel kapcsolatban nincs túl sok jó tapasztalatom. Vagyis én nem voltam kint, de vannak ismerőseim, akik voltak, aztán nem úgy sült el.

A legtöbben Londonban voltak, tipikusan olyan munkahelyen, ahol még a főnök is bevándorló volt, elég ritka, hogy angolnak dolgozhatsz és angolk a munkatársaid.

Eredmény:

Mindenféle kevert szerkezetek, igeidők, hibás kiejtés.

Másrészt ahogy te nem szólsz rá a kicci kínaira, hogy fasságot beszél, úgy rád se fognak.

Aztán ott van az is, hogy akik tényleg tudnak, unják, hogy sokan nyelvtanárnak nézik, akik majd korrepetálni fognak két sör mellett.

Persze nem azt mondom, hogy nem lehet fejlődni, de nem olyan egyszerű.

Főleg, ha reggeltől-estig pizzát fogsz kiszállítani.

2017. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

én is egyetértek az előttem szólóval. az alja munkát legtöbbször pont olyanok végzik, akik maximum annyit tudnak, mint te...esetleg még annyit se, tehát az is lehet, rosszabbul fogsz tudni, mint most :D


helyette viszont munka mellett érdemes lenne nyelvtanfolyamra eljárkálni, hisz a környezet valóban sokat segít, hatékonyabb ott nyelvet tanulni, mint egy itthoni nyelvtanfolyamon, ahol miután végeztél aznap, semmi hasznát nem veszed a tanultaknak, és természetesen több értelme van egy anyanyelvi oktatótól tanulni, mint a konyhán egy lengyel kollégától. :D

2017. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

+1 az okádéksúrolásra.

Majd tedd fel youtubera, hogy hogy óbégatod közben, hogy "fikken scheisse donnerwetter!" :)

2017. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na kimentél klotyót pucolni?
2018. jan. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!