Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldre költözés esetén mi...

Külföldre költözés esetén mi a teendő érettségivel/diplomával?

Figyelt kérdés

Ha külföldön szeretnék érettségit/diplomát használni munkakereséshez milyen hitelesítésre van szükségem?

Az ország tagja az apostille egyezménynek de nem egészen értem mit és hogyan kellene elintéznem.

Apostille fordítás, fordítás hitelesítés?

Vagy mire van szükségem pontosan?

Köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 11. 02:05
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Az érettségi kb senkit sem érdekel. Bizonyos típusú diplomák szinten nem, ami igen, azoknál vagy adott országban honosittatni kell, vagy újra vizsgázni. Mindkettőnknel alap lesz az ország hivatalos nyelvének magas szintű ismeretet biztosító nyelvvizsga megléte.
2018. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha valakinek az érettségi a legmagasabb végzettsége jelen pillanatban?
2018. febr. 11. 14:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, az alap végzettség. Ha tovább akarsz kint tanulni, akkor amúgy is szükséges egy nyelvvizsga. Munkához jelentkezeshez érettségi nem kell. De miért nem nézel utána hogy Mia kovetelmyn a célországban
2018. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Érettségi kit érdekel?


Ha van elismert nyelvvizsgád z okés, meg a szakképzést ha el tudod fogadtatni - vagy diplomát.

2018. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

elismert nyelvvizsgával mi a teendő?

felsőfokú angol nyelvvizsgám van illetve felsőfokú spanyol de a spanyollal az a baj hogy azt úgy szereztem hogy az érettségit spanyolul tettem le (így automatikusan belekerül C1 spanyol nyelvvizsga)

2018. febr. 15. 17:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Az sem érdekel senkit. Kivéve, ha Angliában vagy Spanyolországban kívánsz felsőoktatásban részt venni. Bár a legtöbb állam a saját nyelvvizsgajat fogadja el. Tehát konkrétan vagy te x évesen jelenleg, nulla külföldön elismerheto vagy használható vegzettseggel - így indulj neki. Tehát pl betanitott munkanal magasabb beosztás nagyon ne jusson eszedbe
2018. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem kritikát kértem hanem információt a dokumentumokról.

Akitől azt kaptam itt vagy privátban annak köszönöm aki meg ítélkezik mások élete fölött üzenem: semmit nem tudsz mások életéről és körülményeiről úgyhogy milyen jogon ítélkezel és fröcsögsz itt nulla végzettségről és sz.ar állásról....

2018. febr. 16. 10:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi ítélkezés nem volt a valaszomban, csupán tényt közöltem. Min sertodtel meg? Azon, hogy külföldön semmit nem ér át érettségi? Ez egy tény. Azon, hogy a nyelvvizsga se érdekel senkit? Ez is tény. Az is tény, hogy ha nincs megfelelő vegzettseged, nem kapsz csak betanitott munkát. Van nekem pedagógus végzettségű ismerősöm, aki kijottunk Hollandiába, higy majd itt milyen jól fog keresni. Pedagógusként nem tud elhelyezkedni, mert itt nem fogadják el a vegzettségét , az angol felsokuku nyelvvizsgaja pont elég az üvegházi munkához neki. Minden rossz szándék nélkül: ha külföldre készülsz, először is tanuld meg az adott ország nyelvét minimum alapfokon. Nem kell nyelvvizsga, mondom senkit sem érdekel, csak ha felsőoktatási intézménybe akarsz jelentkezni. Ha a nyelvet tudod, több a lehetőséged
2018. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Norman Bates ***** válasza:

Az erettsgit tenyleg senki nem nezi, nyelvvizsgat sem nagyon.

En 2 eve tanulok Angliaba college-on, volt felveteli beszelgetes, ahol szaktargy (infomatika) kapcsolatos kerdesek is voltak.

Lattak, hogy folyekonyan beszelek es kompetens vagyok a temaban, kaptam helyet, ennyi.

Melohoz mg vegkepp senkit nem erdekelnek ilyen papirok, erettsegivel semmit nem ersz, warehouse vagy gyari melot kapsz max, de ott is kell beszelni angolul, health & safety megerteni, sok helyen utana tesztet kitolteni belole etc.

2018. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!