Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Köteles vagyok menni? 600 km...

Köteles vagyok menni? 600 km öszesen.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vas megyében élek, Baranya megyébe hívnak tanúnak már mentem 1x, de még1x nem szeretnék utazni, azt mondták, hogy vas megyében ( ahol megtettem a feljelentést) is kitudnak hallgatni) és ha ezt nem engedi, mire hivatkozzak? ( én vagyok a sértett, akkor minek utazzak a vádlotthoz 600 kmert??)

2018. júl. 14. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Nem vagy köteles. Kérd meg, hogy legyen a tárgyalás hozzád közelebb, senkit sem kötelezhetnek x száz km utazásra.


Az önkormányzat néha szokta vállalni a bírósági teremmé való átalakulást.

2018. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

Miért kell odautaznod? Valózínűleg azért mert ott folyik a nyomozás, nem?

Nézz utána annak, hogy kérhetsz-e utazási kedvezményt vagy megtérítését az utiköltségednek ilyen esetben!

2018. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kapok térítést.. de minek utazzak 600 kmert? mondta is, hogy ahol tettem a feljelentést, ott is kitudnak hallgatni.. csak a ügyész nő kéri, hogy hallgassanak ki itt ( a rendőrség nyomoz, mert a bíróság őket bizta meg)
2018. júl. 14. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Természetesen köteles vagy.
2018. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a te érdeked, hogy elmenj! ... vagy ne menj, de akkor meg ne háborogj, ha neked nem tetsző döntés születik.
2018. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

A bíróság megtéríti az utazást, és az időkiesésből származó károdat, ésszerű határokon belül.

-Én is mentem tanúnak, és megtérítettek mindent.

2018. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nem bírósági tárgyalás.. ez még a rendőrségi nyomozás..
2018. júl. 14. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Leírtad te magad is, hogy azt mondták, nem kötelező utazni. Akkor mi a kérdés?

Egyébként tényleg nem. Kérheted, hogy a lakóhelyeden lévő rendőrkapitányságon hallgassanak ki.

2018. júl. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!