Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hangos volt az utcai presszó...

Hangos volt az utcai presszó Lakásra feljőve, személyit kérhet-e a rendőr a bejelentőtől?

Figyelt kérdés

. A négy emeletes társasházunk utcai frontján a földszinten levő presszó hajnali 1 órakor olyan dübörgést csapott, hogy azt gondoltam, több kukás autó egyszerre üríti Budapest valamennyi szemetjét. Miután a 112-t tárcsáztam, kértem, hogy hozzám ne csengessenek fel, mert autista fiunk így is nehezen volt visszaaltatható.

Kimegyek az erkélyre, és várom az intézkedést. Háromnegyed óráig semmi, így a presszó zaj-színtjében sincs változás. hajnali 2 körül ismét beszólok a 112-nek, ezt követően 8 perc múlva megjelenik egy villogó autó, ketten intézkednek. Ja, nevem, emeletcímet nem mondtam a 112-nek, csak utca és házszámot. Egyszer csak jön a feleségem, hogy te, hozzánk csengettek be, engedd be őket. Valóban, jönnek a második emeletre, beengedem őket, s belépve, kérik tőlem a lakásomban a személyit. Hajnalban fogalmam se volt, melyik zugban lehet, erre megelégedtek a nevemmel, (szül. hely, anyja neve) - a ketyeréjükön ellenőrizték. Kérdeztem, fényképet csinálhatok-e róluk, mert olyan udvariasan mondták, azért engem igazoltatnak, hogy papír nyoma legyen a dolognak.

De fényképhez nem járulnak hozzá.

Kérdésem az, hogy milyen dolog az, hogy engem igazoltatnak és kérnek személyit a saját lakásomon belül?

ez pénteken volt, ha szükséges még benne vagyunk a nyolc napban.

Ismétlem, egy óra leforgásán belül két bejelentés, de csak a másodikra történt intézkedés, s nevem se emelet címem nem diktáltam be, mégis tudták, hogy melyik csengőt nyomják meg.



2018. júl. 18. 05:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

" Miután a 112-t tárcsáztam, kértem, hogy hozzám ne csengessenek fel, mert autista fiunk így is nehezen volt visszaaltatható...."


"... s nevem se emelet címem nem diktáltam be, mégis tudták, hogy melyik csengőt nyomják meg."


???

2018. júl. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

KB. Így kellett volna bejelenteni:

- Jó estét kívánok, csendháborítást szeretnék bejelenteni.

- Neve?

- Névtelenül szeretném.

- Rendben, hol és mi történik......

2018. júl. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

A telefon alapan be tudnak azonosítani, szóval nem meglepö, ha megtaláltak.

Másrészt természetesen igazoltatnak, tudni akarják, ki hívogatta öket, és ha hülyéskedés, akkor tudják, kit kell elövenni.

Az meg, hogy mikor értek oda, nem sokat számít, ugyanis nem csak a te bejeletéseddel kell foglalkozniuk, elöször a komolyabb eseteket veszik sorra.

2018. júl. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Az azonosító számukat kérhetted volna el fénykép helyett.
2018. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a nyelvtan tanárod most rituálisan megöli magát.
2018. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Telefonszám alapján nem túl nehéz megtalálni, végül is rendőrök.

Ha mondtad telefonban, hogy a bejelentés névtelen, akkor ahhoz nem kötnek hozzá, de amiatt, hogy ott voltál a helyszínen és láttad, mi történt, kvázi vallomást vesznek fel, ahhoz már igazoltathatnak.

Én is jártam így, hogy becsöngetett két rendőr, és hallottam e mi történt a szomszédban és amúgy adjak személyit, pedig nem is én hívtam ki őket. De az, hogy válaszolsz két kérdésre, és ők ezt leírják bent, már nem történhet az adataid nélkül, pontosan a személyiségi jogok védelme miatt.

2018. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
9%
Most te tényleg kihívtad a rendőrséget és még te hepciáskodsz?
2018. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%

Kérhet személyit. Joga van hozzá, hogy oka is van-e, az más kérdés.


Elfelejtetted figyelembe venni, hogy ez Magyarország. Itt a hőzöngőnek van igaza, ha mellesleg hatalma is van. Itt a minőség nem szempont, a tolerancia még kevésbé, a képesség és igény a hathatós intézkedésre nagyjából csak véletlenül lehetséges. Itt az éjszakai ordítozás már norma, itt ennek a problémának a kezelése önmagában már nem lehetséges. A kérdés csak az, mikor érti ezt meg elegendő ember akár a saját kára alapján. Én úgy látom, nem mostanában.

2018. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#2 igazad van.

Ez a presszó több év óta problémás, mindig a bemutatkozással és lakcímmel kezdtem a bejelentést. Még sosem jutott eszembe, (később még lehet, hasznosítom) hogy névtelenül tegyek bármit is. Most sem magam eltakarása miatt, hanem autista fiam miatt kértem, ne csöngessenek fel.

Az autista gyermeket nevelők egy ideje kiemelt védelmet kaphatnak, jogszabály és papír-forma szerint.

2018. júl. 18. 15:21
 10/20 A kérdező kommentje:

#3 Való igaz, hogy ma már a kártyás telefon is évente ismételten adatazonosítás-köteles. Vezetékesről beszéltem, ez évszázados módon beazonosítható.

A bejelentés után egy órával nem történt intézkedés. Mint írtam, hosszú évek óta problémás a presszó, mostanában nem csak a zaj miatt.

Tavaly - 2017 őszén - három rendőr jött föl hozzánk nappal, konkrétan minket keresve, hogy hozzájárulunk-e a presszó nyitva tartásának a meghosszabbításához?

Határozott NEM volt a válaszunk. Akkor a lakás ajtajában álltak, igazolványt nem kértek.

Határozott

2018. júl. 18. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!