Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hangos volt az utcai presszó...

Hangos volt az utcai presszó Lakásra feljőve, személyit kérhet-e a rendőr a bejelentőtől?

Figyelt kérdés

. A négy emeletes társasházunk utcai frontján a földszinten levő presszó hajnali 1 órakor olyan dübörgést csapott, hogy azt gondoltam, több kukás autó egyszerre üríti Budapest valamennyi szemetjét. Miután a 112-t tárcsáztam, kértem, hogy hozzám ne csengessenek fel, mert autista fiunk így is nehezen volt visszaaltatható.

Kimegyek az erkélyre, és várom az intézkedést. Háromnegyed óráig semmi, így a presszó zaj-színtjében sincs változás. hajnali 2 körül ismét beszólok a 112-nek, ezt követően 8 perc múlva megjelenik egy villogó autó, ketten intézkednek. Ja, nevem, emeletcímet nem mondtam a 112-nek, csak utca és házszámot. Egyszer csak jön a feleségem, hogy te, hozzánk csengettek be, engedd be őket. Valóban, jönnek a második emeletre, beengedem őket, s belépve, kérik tőlem a lakásomban a személyit. Hajnalban fogalmam se volt, melyik zugban lehet, erre megelégedtek a nevemmel, (szül. hely, anyja neve) - a ketyeréjükön ellenőrizték. Kérdeztem, fényképet csinálhatok-e róluk, mert olyan udvariasan mondták, azért engem igazoltatnak, hogy papír nyoma legyen a dolognak.

De fényképhez nem járulnak hozzá.

Kérdésem az, hogy milyen dolog az, hogy engem igazoltatnak és kérnek személyit a saját lakásomon belül?

ez pénteken volt, ha szükséges még benne vagyunk a nyolc napban.

Ismétlem, egy óra leforgásán belül két bejelentés, de csak a másodikra történt intézkedés, s nevem se emelet címem nem diktáltam be, mégis tudták, hogy melyik csengőt nyomják meg.



2018. júl. 18. 05:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#-asnak folytatom, mert magától elment


...Határozott NEM válaszunk ellenére engedélyt kaptak a hosszabbított nyitva tartásra - az Önkormányzat külön kérvényezésre Kereskedelmi Osztálya azt a felvilágosítást adta, hogy a Rendőrség kizáró okot nem talált, ezért kaptak engedélyt.

A Kereskedelmi Osztályt azért kerestem fel, mert azt tapasztaltuk, hogy ha bejelentést teszünk - névvel, címmel -, a kiérkező járőr előtt néhány perccel megérkezik a tulaj, és lejjebb veteti a hangerőt. Ezt még az azon éjjel másodszori bejelentésemkor a 112-vel is közöltem.

2018. júl. 18. 15:37
 12/20 A kérdező kommentje:

#4 - Azért akartam felvételt készíteni, mert szimpatikus volt első benyomásra a hozzáállásuk - és meglepő módon egyikük alteregója volt az egyik fiamnak.

Arra hivatkozva tagadták meg, hogy felvételt készítsek, mivel "a társam most nemrég került egy rendőröket maceráló oldalra" - de a nevüket, azonosítójukat megmondták. (érdekes, semmilyen rendőrt "cseszegető" oldalt nem találtam)


== Rendőr a fotón - hol elveti, hol engedi egy-egy bírósági határozat ==

2018. júl. 18. 15:49
 13/20 A kérdező kommentje:
# 5 - Tudsz a tárgyhoz szólni? Egy zárhelyin sem foglalkozhatsz a másik tantárggyal :)
2018. júl. 18. 15:52
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
A nyitvatartásra vonatkozó részre csak annyi, hohy nemcsk téged, hanem az összes lakót megkérdezték és feltehetöen többen egyeztek bele, mint ahányan nem.
2018. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

# 6 - Megfordult a fejemben, hogy lemegyek az utcára, de akkor a túloldalon lettem volna, ahogy ezt korábban az önkormányzati képviselőnőnk tette, amint kiderült egy véletlen utcai találkozáskor, s elmondta.

Egyik ilyen bejelentésekor a presszóból valaki nekiment a rendőröknek is. Ezekután "technikai ok"-ra hivatkozva bezárt a presszó. Most néhány hete - bizonyára új bérlővel - megint kinyitott.


Tehát, tavaly ősz óta hol az én, hol - mint kiderült, önk.képv. bejelentésre volt több éjszakai rendőri intézkedés. Soha nem fordult elő, hogy engem lakáson keressenek.

Most először ők direkt módon jöttek fel.

Már többször tettem bejelentést, éjszaka még egyszer sem akartak megkeresni. De lásd, - @10-es alatt - érdekes mód volt 2017-ben


Igaz,

2018. júl. 18. 16:01
 16/20 A kérdező kommentje:

#8 - Nem olyan régóta van egy olyan szabály(zat, rendelet), hogy bármi, ami nappal vagy éjjel zavarja a lakók nyugalmát, bejelenthető.

Tehát ez többszörös módon hívatott védeni a lakosság nyugalmát.

(az más kérdés, hogy az egyik önkormányzati tisztviselő, - mert többel is beszéltem -, azt mondta: csak nem valakinek a valakije?"

2018. júl. 18. 16:04
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

" Egy zárhelyin sem foglalkozhatsz a másik tantárggyal :)"


Írni továbbra sem tudsz, de fogalmazni se, közben osztod az észt.

Mondjuk, ahelyett, hogy engem oktatnál, inkább a jegyzőtől kérnél időpontot. Ő egy picit lehet tudna segíteni.

2018. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

# 14 - nincs tudomásom arról, hogy bármely más lakót (tulajdonost) megkérdeztek volna.

Másrészt. Tavaly ősszel a három rendőr megjelenése egy Társasház belső udvarának körfolyosójára nyíló lakások esetén igen szembetűnő lett volna, amit - mielőtt hozzánk jöttek, tőlünk mentek volna -, feltétlenül észrevételezzük. Ez nem történt meg.

Ellenben nem kizárt, hogy megkérdezték a közös képviselőt, aki már más esetben is hozzánk küldött lakás-felújítással kapcsolatosan érintettet. :)

2018. júl. 18. 23:52
 19/20 A kérdező kommentje:

#17 alias #5

Nem az eredeti kérdésre adod továbbra sem a választ.

Nem lenne rossz gondolat a "jegyző"-re utalás, csak a kerületi önkormányzat ipari és kereskedelmi osztálya az illetékes, engedélyek kiadása dolgában.

Az átépítés után ismételten megnyílt, új bérlővel üzemeltetett presszó nyitvatartása esetében megint ez lesz a göröngyös út, amiknek kulcsa még mindig a tavaly őszi, tisztázatlan rendőrségi háttér.

2018. júl. 18. 23:53
 20/20 A kérdező kommentje:
"Összejátszás" :)
ápr. 4. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!