Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kiengedik szerintetek?

Kiengedik szerintetek?

Figyelt kérdés

Parom a tescobol akart telefont ellopni es elkapták. Most egy fel oraja volt itt a rendorseg hazkutatat tartani. Nem talaltak semmit de a paromat vissza vittek. Kerdeztem hogy kiengedik e? Azt mondtak nem tudjak megkell neznisz eloeletet es az alapjan dontenek. De ha nem engednék ki akkor fognak nekem telefonalni.

Van tobb ugye is ( verekedes ilyesmi amik meg targyalasra varnak)

Szerintetek ha nem engedik ki akkor mikor fognak telefonalni? Sokaig tart?


2018. aug. 22. 14:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az,hogy volt büntetve már,tehát volt elítélve másért,affelől kiengedhetik az nem feltétele az őrizetbe vételnek és az előzetes letartóztatásnak,viszont az,hogy jelenleg más ügyben van ellene eljárás az már inkább.


Értékes volt a telefon? Szerintem egy egyszerű mobiltelefonlopásért nem hinném,hogy benttartanák,de hogy eljárás is van más ügyben,nem tudok konkrétat mondani.


Szerezzetek gyorsan egy jó ügyvédet.

2018. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az őrizetbe vétel meg az előzetes elvileg azért van, hogy a bűnismétlést, bizonyítékok eltüntetését esetleg a szökést megakadályozzák... a gyakorlatban viszont a rendőrök szinte mindenért őrizetbe veszik az elkövetőket, legyen az bármilyen piti ügy, lehet az az ember olyan is akinek soha nem volt dolga a törvénnyel... az előzetest már kevesebb esetben engedélyezik az ügyészek, habár több példát tudok arra is, hogy egy-egy nevetséges ügyben elrendelte az ügyész. Szval a rendőrség meg a munka amit végeznek egy nagy vicc!
2018. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ma 21.57-es válaszoló vagyok.


Kérdező!

Elnézést kérek,most látom,hogy a kérdésben az áll,hogy leellenőrzik az előéletet. Elnéztem. Nem írtad,hogy volt már büntetve,én értelmeztem rosszul


Ha nincs priusza akkor az jó,de,ha van a priusz az azt jelenti,hogy volt már elítélve másért. Ha esetleg volt már büntetve az nem feltétele az előzetesnek mostmár csak letartóztatásnak és ha nem akarják letartóztatni,nem veszik őrízetbe,elengedik. Viszont van,hogy gyosított eljárás miatt is őrízetbe vesznek valakit,mert 72 órán belűl bíróság elé tervezik állítani.


Tehát a priusz nem feltétel a letartóztatásnak,de ahogy írtam ,ha jelenleg van eljárás ellene az már inkább.



Kajszibarack!


Az előzetest ami már csak letartóztatás nem az ügyész hagyja jóvá,hanem a bíróság,nyomozási bíró.

Önmagában a bűnismétlés gyanúja kevés.

Nem mindenkit vesznek őrízetbe,sokan szabadlábon védekeznek.


Inkább az elrejtőzés vagy tanúk befolyásolása miatt szokták őrízetbe venni a gyanusítottakat.


Ja még annyit kérdező,hogy ha esetleg nem engedik el,egy hozzátartozót vagy valakit akit a gyanusított megjelől értesíteni kell.

2018. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!