Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy tiszthelyettes lehet...

Egy tiszthelyettes lehet valahogy tiszt? (rtf nélkül)?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?
2010. jún. 23. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha hősi halált hal. Másképp nem.
2010. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
A mai Magyar Honvédségben már minden lehetséges. Természetesen lehet tiszt egy tiszthelyettes. Elvégez valamilyen főiskolát vagy egyetemet (teljesen mindegy hogy milyet) és tisztté válik. Hányinger az egész. Én a Debrecenben vagyok katonatiszt és csak itt van legalább egy féltucat aki tiszt lett tts-ből. Évekig tiszthelyettesek aztán egyszercsak hoppá hadnagyot meg századost csinálnak belőlük. Érthetetlen, le van teljesen degradálva a tiszti hivatás. Szánalmas az egész és már nagyon sokat egy kalap sz@rnak tartják a Honvédséget (én is). Aki nem katona el sem tudja képzelni hogy mekkora káosz és esztelenség a mai Magyar Honvédség. Azt csináljuk minden nap mint a barmok. Komolyan.
2010. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Leépítették ezek a korcsok.
2010. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
A rendőrség kategóriában és az rtf-re utalva nem a katonák (jogos) panaszát kellene előadni.
2010. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem azt adtam elő. Azért írtam ha hősi halált hal.
2010. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy szerintem nem sok értelme van hogy ha valaki hősi halált hal, és akkor lpptetik elő(akkor már cseszhetik)... ez valami hagyomány???
2010. jún. 23. 21:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem jött le hogy az rtf a rendőrtiszti főiskola... bocs
2010. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Semmi baj!
2010. jún. 23. 22:43
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

tegnapelőtt 20:52


aki tiszthelyettesből lesz tiszt, általában érettebb, több tapasztalattal rendelkezik. a tiszti hivatás tényleg le van degradálva, de ez ugyanúgy köszönhető azoknak, akik egyből tisztek lettek. sőt. az még rosszabb is.

2010. jún. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Köszönhetően annak, hogy néhány évvel ezelőtt boldog boldogtalant, semmit mondó diplomával rendelkező civileket vettek fel, képeztek át 10 hónap alatt rendőtisztnek, az esélye annak, hogy tiszthelyettesből tiszt legyél nagyon kevés. Annyi a tiszt, hogy dunát lehet velük rekeszteni, míg a tiszthelyettesi állomány állanó létszámhiánnyal küzd.

Bár ha jól tudom még létezik a 10 hónapos átképző de csak akkor mehetsz, ha van min. egy civil diplomád és ha van beosztás. Na az utóbbival an a gond. Mert civil diplomát bárki szerezhet, akármilyet, de nincs beosztás a tiszti rang mellé.

Jó lenne ha ezen már változtatnának. Szerintem már elég tanár, szociálpedagógus, meg komminikációs végzettséggel rendelkező ember van a pályán, akinek amúgy lövés sincs a rendőrséghez, csak megcsinálta az átképzőt és tologatja az aktákat! (Kis túlzással, bocsi, de így van)


Üdv: egy rendőr

2010. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!