Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrnyomozó minden esetben...

A rendőrnyomozó minden esetben jogszerűen nyomoz?

Figyelt kérdés

Ha valaki ellen (feltehetően, amúgy számára nyilvánvalóan) indokolatlanul nyomoznak, az adatait jogszerűtlenül gyűjtik be nyomozók, az milyen módon deríthető ki?

Panasz? Ügyészségi feljelentés?


Lesz komolyabb felelősségre vonás?


Megtudhatja ilyenkor az ember miért nyomoztak ellene? Ha hamis vád miatt, ha hamis bejelentés miatt.


Csak begyűjti az adatot, megmotoz és mintha mi sem történt volna elmennek.


Ez bevett szokás a kerületi rendőrkapitányság nyomozói és nyomozónői körében?


Egyáltalán ez megvalósít a rendőrség részéről bűncselekményt, jogsértést?



2018. okt. 14. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Kinti dolgozó vagyok, már fordult elő, hogy kipakoltatták táskámtól kezdve mindenemet szinte, a mai napig nem tudom, milyen okból tették ezt a rendőrök!
2018. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Olyan okból, hogy ellenőrizzenek.
2018. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na de egy nyomozó indokkal kell nyomozzon, térfigyelők elemzése stb.


Ha nem történik bűncselekmény, mire fel nyomoz valaki után? Mit kíváncsiskodik? Minek gyűjti be valakinek az adatait?


Ennyi rutinja nincs a nyomozóknak, hogy eldöntsék egy átlag emberről, hogy nem bűnöző?


belefér, hogy égessék magukat és a kerületi kapitányságukat?


Ennyire nem érdekli a nyomozót, hogyha lukra fut, árnyékra vetődik?


Legfeljebb nem bűnöző alapon kutakodik és igazoltat, ha kell az éjszaka közepén?


Nincs főnöke aki rászól, hogy "pistike" ezt már azért tényleg ne?


Érdekes mindenesetre.

2018. okt. 14. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Jogilag szerintem, önhatalmúlag, saját szakállára (haveri alapon) nem teheti.Csak vádhatóság felkérésére, utasítására. Folyamatban lévő ügyben.
2018. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

"Csak begyűjti az adatot, megmotoz és mintha mi sem történt volna elmennek."

Mármint igazoltat. És nem megmotoz, hanem ruházat és csomagátvizsgálást végez, ami nem mindegy.

Valamiben igencsak tévedsz. Nem kell hozzá indok. Megteheti, mert erre a rendőrségről szóló törvény felhatalmazza.

Továbbá teljesen mindegy, hogy indokolt-e vagy indokolatlan. Azt nem te fogod eldönteni, de a rendőr és a hatóság többi embere se jós, hogy előre tudják.


Panasszal meg majd élhetsz, ha a bíró bűncselekmény hiányában felment.

2018. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát kell küldjön majd a bíróság egy levelet?


És ezek után nyilvánvalóan kiderül az ártatlanság, és utána lehet panasszal, feljelentéssel élni?


magyarul, ha egy rendőr megmotoz valakit, majd elmondja, hogy már figyelt egy ideje, nyomozott, akkor minden esetben kell erről valamilyen hivatalos papírt kapni?


Mennyi időn belül?

2018. okt. 14. 16:26
 7/10 A kérdező kommentje:

Mielőtt összeesküvés lenne, semmilyen bűncselekmény nem történt.

Itt max egy hamis vád, hatóság félrevezetése, vagy egyéb rendőri bénaság történhetett. Amúgy ezeket is nagyban elvetném, ezért is érdekes a dolog. :)

2018. okt. 14. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sérlemesnek találtál bármilyen rendőri intézkedést, fellépést, akkor az Országgyűlés által létrehozott Független Rendészeti Panasztestülethez fordulhatsz.

www.repate.hu

2018. okt. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem normális, hogy az embernek hazudik a rendőr, majd nagy nehezen beismeri, hogy nyomozott utánad, de én alapesetben nem tudom meg miért is nyomoztak, holott SOHA még csak gyanúját sem keltettem bűncselekménynek, nemhogy elkövettem volna.


Kedves nyomozók, ha a saját családtagjukat figyelnék meg, térfigyelőkamerákon, és éjjel kamuigazoltatással szereznék meg az adataikat, talán rajtuk keresztül megértenék, hogy mi a problémája az adófizetőnek.



NEM EZ A DOLGA A RENDŐRSÉGNEK. Nem hiszem, hogy büszke rájuk a kapitányságvezető alezredes úr.


Azóta sokkal bizalmatlanabb lettem, de legalább tudom, hogy meg vagyok figyelve :DDD


Óriási, ez az ország.

2018. okt. 16. 16:16
 10/10 anonim válasza:

Van ilyen, velem is ezt történt, valaki bejelentett, hogy gyanúsan mászkálok délelőttönként a városban (Hévíz), suliban lenne a helyem tuti prosti vagyok... Heti 1 vagy 2 alkalommal 1,5 óra volt, mobdom mit üljek a koszos buszmegben...


Ja, 22 éves egyetemistaként. Senkinek semmi köze, hova megyek, ha nem teszek semmi törvényelleneset.


Hónapokig!!! követtek, nyomoztak (ez tuti, simán jött is utánam mindenhova a rendőr), plusz valószínűleg le is hallgattak.


A dilettánsok azt hitték valamit dílert vagy ilyet fognak, de az életemet tönkretették. Engem már az borzasztóra zavart, hogy mindenről tudnak, merre megyek, mikor stb.


Azt sem tudom meg, hogy miért nyomoztak ellenem. Ha még a fiatalos (szerintem idősebbnek látszom,plusz rengeteget változott az arcom tinikorom óta) miatt iskolakerülőnek hittek, akkor is HÓNAPOKIG nyomzni egy szerencsétlen átlagember után?.


Soha azt sem fogom megtudni, hogy miért... Egy ismerősöm mondta, hogy menhek ida a rendőrhöz.


Ja és igen, kikérik a térfigyelőket is? Sorozatban megjelentek a nyilvános helyeken (pláza, vasút), mikir ott voltam. Még mondta is a mádiknak, hogy "megvan a madárkánk".


Ezek bármit megtehetnek, de hogy a rendes bűnözők után nyomozzanak, na az nem megy! Dilettáns barmok!

2019. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!