Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a teendő? Most a közterület...

Mi a teendő? Most a közterület felügyeletre, rendőrségre kell mennem vagy várjak, küldenek még valamit?

Figyelt kérdés
Kölcsönadtam a kocsim, késő este hozták vissza, tilosban parkolták le.Másnap délelőtt láttam meg, de már rajta volt a piros csomag, a közterület felügyelet megbüntetett.Az ismerősöm nem hajlandó fizetni, ő nem látta a sötétben.A közteres csekket nem hagyott, az van a papíron, hogy feljelent, mert szabálysértést követtem el.Sosem büntettek még meg, fogalmam sincs mi a teendő.
2018. nov. 6. 19:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vidéki városról van szó, de gondolom, az ügyintézési mód ugyanaz.
2018. nov. 6. 19:50
 2/18 anonim ***** válasza:
Amikor megkapod a büntetést, beírsz vagy szólsz, hogy az autót xy vezette abban az időpontban.
2018. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Volt erről a kölcsönadásról valami papír? Hogy mettől meddig kinek adod kölcsön, vagy csak úgy puszira kölcsön adtad?

Ha nincs bizonyíték, úgyis le fogja tagadni. Ha van ilyen papír, akkor úgy tudom, hogy az a helyzet, hogy objektív felelősség miatt az autótulajdonosnak kell fizetnie a bünti miatt, ami pont arról szól, hogy erre hivatkozva ne lehessen kibújni a bünti alól. (pl. tagadod, hogy te követted el, és egy családtagod volt, csak hát a családtagra nem vagy köteles terhelően tanúskodni, szóval senkit sem lehet megbüntetni.)

Tehát befizeted, és bíróságon perelheted az ismerősödet.


Egyébként tanulság, hogy nem adod kölcsön akárkinek az autódat, sem semmi mást.

2018. nov. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk, lehet, hogy a rendőrségen is be kéne jelenteni a dolgot, ha van bizonyíték, mert ki tudja még, hogy mit követett el vele. És lehet, hogy autópályán is szálguldozott 5000-rel. aztán jönnek még újabb meglepik.

Szóval ha van róla írás, akkor perrel fenyegetném, és akkor rosszabbul jár, mert a piti összegen túl a perköltséget is fizetnie kell.

2018. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
És sérelemdíj megfizetésére is perelheted
2018. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy sötétben nem látta, ne hagyd magad megvezetni ilyen könnyen. Sötétben is szabályosan kell közlekedni. Járj a nyakára addig, amíg nem fizetni ki, akár minden egyes találkozáskor említsd meg neki.
2018. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ezért nem adunk kölcsön autót.

Mindenki a saját kárán tanul úgy látszik.

2018. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs a papíron pontos idő (óra, perc), akkor majd azon lesz, amit kiküldenek. Abból látható lesz, hogy még a kulcsátadás előtt tették rá a csomagot a kocsira.

Mondjuk, teljesen mindegy szerintem, hiszen az ismerősöd parkolta le tiltott helyen - nem is értem, miért hivatkozik arra, hogy nem látta a sötétben.

Gondolom, papírt nem írtatok a kölcsönadásról, úgyhogy vagy le tudjátok rendezni normálisan, vagy nem. Egyelőre úgy tűnik, hogy nem. - A pereskedés hosszú és macerás, max. megpróbálhatsz ezzel ráijeszteni az illetőre, de ténylegesen perelni szerintem nem érdemes. Buksz 10-15 ezer forintot, egy ismerőssel kevesebb, és levonod a tanulságokat...

2018. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én befizetném a helyszíni bírságot. Az ismerős meg ha nem fizet, akkor az örökre leszarom kategóriába kerül nálam, de ennél tovább vele sem keménykednék.


Viszont ha a kekecebb utat szereted, akkor írhatsz hivatalos levelet (elektronikusan is: epapir.gov.hu-n) az önkormányzatnak, hogy nem te követted el a tilosban parkolás szabályszegést, hanem a konkrétan megnevezett ismerősöd. A tiltott parkolás már kikerült az objektív felelősségből, szabálysértési eljárásban meg nem lehet bizonyítékok nélkül elmarasztalni abban vétlen személyt. Arra számíthatsz, hogy egy munkanap közepén vagy akár még egyszer-kétszer hatósági eljárásban beidéz az önkormányzat, hogy tanúként meghallgasson, vagy szembesítsen is a másik féllel. Nincs olyan, hogy az időpont neked nem jó, akár rendőrséggel is elővezettethetnek, utazási költségként tömegközlekedést számolhatsz el.



Ha alkalmazott vagy, akkor nem díjazza cég, hogy ilyen sz..rságra muszáj elengednie (sokan inkább szabit veszenek ki, mert rögtön megindul a teljesen torzító pletyka, hogy a "Petit gyanúsítottként kihallgatták", majd "a Petit bűncselekmény elkövetésével vádolják"), ha meg maszek vagy, akkor ez bevételkiesés...

2018. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok cirkuszt,barátnak adtam kölcsön.Eszembe nem jutott, hogy ilyen történhet.
2018. nov. 9. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!