Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a teendő? Most a közterület...

Mi a teendő? Most a közterület felügyeletre, rendőrségre kell mennem vagy várjak, küldenek még valamit?

Figyelt kérdés
Kölcsönadtam a kocsim, késő este hozták vissza, tilosban parkolták le.Másnap délelőtt láttam meg, de már rajta volt a piros csomag, a közterület felügyelet megbüntetett.Az ismerősöm nem hajlandó fizetni, ő nem látta a sötétben.A közteres csekket nem hagyott, az van a papíron, hogy feljelent, mert szabálysértést követtem el.Sosem büntettek még meg, fogalmam sincs mi a teendő.
2018. nov. 6. 19:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tanultam az esetből.
2018. nov. 9. 14:56
 12/18 anonim ***** válasza:

Nálunk régi mondás, hogy a barátság alapja a pontos elszámolás.


Befizeted a pénzbírságot, dobsz neki egy üzenet a büntetés kiszabásának (helyének, időponjának) és befizetésének bizonylatáról, meg a számlaszámodról.

2018. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy a 12-es mondja.


Csak annyival egészíteném ki, hogy vagy annyira részegen vezetett, hogy nem vette észre a mikuláscsomagot, és ezzel a te értékedet kockáztatta mások életén kívül a sajátjáról nem is beszélve, vagy ennyire hülyének néz, és akkor nem is igazán a barátod. Mindkét eset elegendő indok arra, hogy szóba ne állj vele többet. De ha még az is van, hogy nem vette észre, és nem néz hülyének, akkor is ott van még az, hogy józanon miért nem hisz neked, miért nem akarja kifizetni? Ha csak egy kocsi bérleti díját kéne fizetnie, az is drágábban jönne ki, és gondolom, a benzinért sem fizetett.

2018. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Megjött az önkormányzati rendészettől a csekk. Meg a rendőrségi papír a beidézésről, amit írtatok. Még ők is plussz büntetést fognak kiszabni???
2018. dec. 3. 13:38
 15/18 anonim ***** válasza:

Rendőrségtől milyen papír jött?


Nem fizetted be önkormányzatnak a helyszíni bírságot határidőn belül? Ezt törvényesen megteheted, ha nem ismered el a helyszíni bírság jogosságát, ekkor alakul át az ügy nagyobb pénzbírsággal járó szabálysértési eljárássá, de ebben már csak az elkövetőt lehet elmarasztalni. Úgy látszik, ezt már nem az önkormányzati rendészet, hanem a rendőrség folytatja le.

2018. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem értem az egészet.Együtt jött a két levél.Az önkormanyzati rendészet most küldött csekket, 30 napon belül kell befizetni.A rendőrségi papír viszont előző napi dátum, azt írják az önkorm.rendészet jelentett fel.De akkor adtam kölcsön a kocsit, nem is állhatott ott.Vagy a haverom hazudott vagy valami nagyon nem stimmel itt.Kétszer akarnak megbírságolni ugyanazért?
2018. dec. 3. 20:54
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha az önkormányzati rendészet otthagyja a piros csomagot, akkor nincs feljelentés (szabálysértési eljárás kezdeményezése), ha a helyszíni bírságot határidőn belül befizeted.


Ebből úgy tűnik, mintha két eset lett volna. Egyszer a tilosban parkolás helyszínén odament az autóshoz az önkormányzati rendész, az autós visszautasította a helyszíni bírságot (nem írta alá, hogy elismeri a szabályszegés elkövetését), ezért jelentette fel önkormányzati rendész (szabálysértési eljárás, ami rendőrségen fut). IIyenkor kell igazoltatni az autóst. A) Lehet, hogy az autós a te adataidat mondta be. B) Nem igazoltatták az autóst, de ez hiba.


A másik ügy meg egy sima piros csomag és helyszíni bírság, azért mert az első eset után sok órával is/újra ott állt az autó.


Először menj be az önkormányzati rendészetre tájékozódni, hogy konkrétan milyen intézkedéseik voltak az ügyben.

2018. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Valami iktatószám és telefonszám tuti, hogy van rajta, miért nem hívod fel, és kérdezed meg tőlük? Mind a kettőt hívd fel, és külön kérdezd meg, és azt is, hogy mit tehetsz ebben a helyzetben.
2018. dec. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!