Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közterület-fenntartói bírság....

Közterület-fenntartói bírság. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A mai napon értesítést kaptam arról, hogy a lakás előtt parkoló, lejárt műszakival rendelkező autóval való parkolás miatt, 210.000 forintot kell befizessek. Korábban semmiféle felszólítást nem kaptam arról, hogy ez szabálytalan, vagy hogy tegyek valamit, egyszer csak kiszámlázták.


Mi a teendő? A tulajdonos én vagyok, elvinném bontóba, de a törzskönyve nincs meg...


2013. febr. 4. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs értesítő, kell nekik a pénz, örülnek ha bírságolhatnak. Ez ugyanaz mint mikor a rendőrautóból este nem szólnak ki a figyelmetlen autósnak, hogy kivilágítatlanul megy, hanem múltkor láttam, hogy pirosnál ott volt mögötte a rendőr, amint zöldre váltott és elindultak, már meg is lett állítva és büntetve.. Csak a pénz, a pénz.... Ez egy ilyen fos ország.
2013. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket, és kérdezd meg mire fel ekkora összeg mindenféle előzmény nélkül. Esetleg bevetheted azt a szöveget, hogy örülnél ha lenne pénzed leműszakiztatni - nem szemetelsz vagy hulladékot helyezel el közterületen illegálisan (gondolom ez lehet az indoklás, mert a sima tilosban parkolás bizony kevesebb), hanem nincs pénzed se műszakira, se garázsra, se a törzskönyv pótlására amivel vihetnéd bontóba és ne turkáljanak a zsebedben stb stb...

Ha kötik az ebet a karóhoz, akkor ajánld fel hogy vihetik az autót.


Egyébként a törzskönyv pótolható, csak az is pénz.

2013. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Törzskönyvet nem lehet igényelni? :P


Amúgy kérhetsz engedményt, méltányosságból, hátha lecsökkentik a bírságot a felére. Aztán pedig részletfizetést, és akkor mondjuk 10 x 10.000 Ft lesz a vége. Hát nem kevés, tudom, de azért spórolhatsz vele, csak írj egy szép levelet nekik (az ügyfélszolgálat elérhetősége rajta van a bírságos papíron).

2013. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Már nem tehetsz semmit fizetned kell..feltételeznem nem egy hete áll ott ahol..
2013. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szép fogás voltál nekik, biztos kapnak dicséretet érte!

Ha nem fizeted be, majd behajtják.


A bontási igazoláshoz nem kell törzskönyv!

2013. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

" Ez ugyanaz mint mikor a rendőrautóból este nem szólnak ki a figyelmetlen autósnak, hogy kivilágítatlanul megy, hanem múltkor láttam, hogy pirosnál ott volt mögötte a rendőr, amint zöldre váltott és elindultak, már meg is lett állítva és büntetve.. "


Jól tették.

2013. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Napkiraly ***** válasza:
Biztosan van aki ilyenkor hamisítana egy kölcsönadási szerződést vagy egy adásvételit egy román segédmunkással, de te megbuknál vele mert a házad előtt parkoltál. Nyilván annyit tehetsz, hogy iratbetekintesz, és megnézed milyen bizonyítékuk van, tudsz-e fellebbezni
2013. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Told arrébb az autót 20m-rel minden héten.

(nem tudom pontosan miért, nekem ezt javasolták a parkolóőrök mikor műszaki nélküli autóim a ház előtt áltak.)

2 autót hetente másik parkolóhelyre rakosgattam, többet nem büntettek meg emiatt. Ez 1 éve volt, azóta is így pihennek a drágaságok.

2013. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Preec válasza:

Bontó: Törzskönyv - sajnos - kell.

Viszont! Bemész ocsmányirodába, bejelented, hogy elveszett. Jegyzőkönyv készül (fél óra), körözik a törzskönyvet (1-2 hónap), majd kapsz egy okiratot, hogy a törzskönyv elveszett.

Ezzel a papírossal a bontó már átveszi a vasat és fontos, hogy egy forintba sem került.

Az ügyintézőnek mondani kell, hogy nem akarsz új törzskönyvet, mert bontás lesz.

Saját tapasztalat, 2012. őszéről...

2013. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Napkiraly ***** válasza:
47%
van aki ilyenkor papíron eladja külföldinek, és a kocsit meg eladja alkatrésznek, de ezt ne tedd, ez magánokirathamisítás
2013. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!