Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehetek nav járőr?

Hogyan lehetek nav járőr?

Figyelt kérdés
Felvételi, kiképzés miből áll?
2018. dec. 4. 19:29
 1/3 anonim válasza:
Hamarosan megírom, amint az időm engedi.
2018. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Alapvetően még ez van. Bemásolom egy másik kérdéshez írt válaszomat.


"Jelen pillanatban a harmadik országos határokra van felvétel (ukrán és szerb), illetve a reptérre, bár abban nem vagyok biztos, hogy ez utóbbinál nem belsőleg oldják meg a dolgot. Más helyekre tudtommal nincs felszerelés. Ez a létszámstop.


Érettségi a minimum, ezzel tiszthelyettes lehetsz, rendőrtisztin végezve automatikusan tiszt leszel.



Felvétel menete, ahogy nekem zajlott (tehát szerintem ez akár lehet másképp is, ha úgy döntenek):


1. önéletrajz beadása + friss erkölcsi bizonyítvány


2. műveltségi teszt (ahogy halottam a határokon lejjebb is vitték a pontszámokat, mert normál esetben kb. 70%-os bukta volt mindig mindenhol, és mostanság még a 30 százaléknak sem sikerült megugrani a lécet)


3. személyes elbeszélgetés


4. számítógépes teszt


5. (ha ezek után kiválasztanak) orvosi és pszichológiai kivizsgálás


6. (ha alkalmasnak találnak) fizikai felmérő /részletek fent vannak neten)/


7. (és ha minden sikeres) nemzetbiztonsági átvilágítás, mely során az NVSZ-től egy rendőrkolléga kimegy hozzátok házhoz is ún. környezettanulmányt végezni. Kérdezget ezt-azt, átmegy egy-két szomszédhoz kérdezősködni, és ennyi.



8. Ha ez is megvan, akkor nincs akadálya a felszerelésnek."


Talán feloldják nemsokára a stop-ot, mert őrületes emberhiány van mindenhol, persze ez csak egy felröppent hír.


Ha van még kérdés, írj!

2018. dec. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ja igen. Ha felvettek, jön a beiskolázás, de ezt szerintem gondoltad. Három lépcsős az alap (összesen fel év), és vannak még később pár napos kiegészítő képzések, valamint egy középfokú tanfolyam, de arra sokakat el sem küldenek.
2018. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!