Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrnek lenni mennyire...

Rendőrnek lenni mennyire veszélyes foglalkozás?

Figyelt kérdés

2018. dec. 11. 01:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Semennyire, ugyanis a magyar egy gyáva cseléd nép. Fülét farkát behúzva tüntet, indulat nélkül.
2018. dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Beosztás és környék függő. Sehol nem kimondottan biztonságos, de mondjuk készenléti rendőrként Pesten, ahol állandóan foci meccsek, tüntetések zajlanak, előfordulhat hogy munka közben meglöknek. Ugyanígy vidéken ( én speciel Borsodban lakok, így ezt látom ) vannak veszélyes helyek, ahol megvédik a rendőrt. És nem, nem használhat fegyvert nagyon sokszor.

Nem egy kimondottan biztonságos szakma. De legalább közutálatnak örvend, mivel a mindenkori kormány adószedőnek és mint karhatalom, a saját hülyeségeinek védelmére használja a nép ellenében ( értsd: ha kell gumibottal és könnygázzal oszlanak tüntetést, elvitetik a tüntetőket még akkor is ha azok békések ).

2018. dec. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Munka közben meglöknek az nem nagy dolog.


De ha rendőrnek mennék,az előfordulhat,hogy tűzharcba kerülök,vagy megfenyegetnek engem vagy a családomat,esetleg egy családtagomat elkapják vagy ilyesmi?

2018. dec. 11. 01:52
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Eléggé. Vannak néhány fánkon ilyen zizi darabkák és simán megfulladhatsz tőlük.
2018. dec. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Sok filmet néztél öcsi. Nem kapják el a csapádod, inkább adnak húszezrest, oszt csendben maradsz. Természetesen lelőhetnek, éppen úgy, mint bárkit, aki rosszkor van rossz helyen. Sajnos volt már rá példa. De a legtöbb rendőr csak trafizik.
2018. dec. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Postásnak veszélyesebb.
2018. dec. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

130 nettó, ennyit kapsz.

Ezért nem éri meg drogosokkal meg hülyékkel harcolni.

2018. dec. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%
130 nettót azok kapnak akik trafiznak. És az új Merciből kivsem kell szálniuk.
2018. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Az se igaz hogy annyi a nettó. Mert még nagyon sok minden jár nekik pluszba, amit szinte egy foglalkozásnál sem adnak.

Nekem a sógorom "CSAK" tűzoltó volt és mindíg kinevetett amikor erről beszélgettünk. Felsorolni se tudom, annyit kapott.

Ahhoz képest hogy csak minden harmadik nap ment be , szolgálni. Nem dolgozni, SZOLGÁLNI.

Tehát hetente csupán két napot. Amikor meg szabadságra ment azt pont ugyan így számolták, hogy minden harmadik nap számított bele csak. Nem egyszer volt hogy több mint két hónapot otthon pihent. Olynkor amikor én két hétre alig tudtam eljönni.

Na ezeket is bele kellene számolni abba a lesajnált nettó fizetésbe.

Ja és a ruha pénzt is csak először költötték el, azután ez is nagyon nagy kiegészítő pénz volt.

Ennek a sógoromnak a fia rendőr , körzeti megbízott egy kis faluban.

Ezzel is össze kellett vesznem mert hát azt mondta hogy ők miért nem kapnak AUDIt.

Na ez bette nálam is a kiskaput.

2018. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

"Munka közben meglöknek az nem nagy dolog."

Jó, akkor kicsit egyértelműbbé teszem: lökdösnek, dobálnak, erőszakoskodnak. Mutatok videókat, ez mind Magyarországon volt.

Ez az elmúlt időszak legagresszívabb, legdurvább tüntetése volt, a 2006-os:

[link]

Itt a tüntető rendőrautót tört össze, a rendőrök elkapták. Amint látod, megverték a rendőröket és láthatod, hallhatod hogy hiába támadnak rájuk, nem használhatják a fegyverüket: [link]

Olvasd el a leírást: úgy megverte hogy elájult: [link]

Na jó, ez nem Magyarország, de ilyen hazánkban is előfordult már: [link]


"De ha rendőrnek mennék,az előfordulhat,hogy tűzharcba kerülök"

Előfordulhat, ez esetben minden jogszabálynak megfelelően használhatod a fegyvered. Nincs olyan szabad fegyverhasználat mint Amerikában vagy épp Franciaországban. Márpedig annak a valószínűsége hogy Magyarországon éles lőfegyverrel találod szembe magad az utcán és tűzpárbajba keveredsz, 1 a millióhoz.

Amúgy ehhez is találtam videót. A fegyvered ekkor sem használhatod minden esetben: [link]


"vagy megfenyegetnek engem vagy a családomat"

A közfeladatot ellátó személyeknek többet kell tűrni mint egy átlag embernek. Ha egy tüntetésen k. anyáznak, szavad nem lehet. Egyébként meg minden más esetben elő lehet állítani az illetőt és hivatalos személy elleni erőszak címszóval feljelenteni*. ,


"esetleg egy családtagomat elkapják vagy ilyesmi?"

Túl sok filmet néztél, de a ha meg is történne, akkor így jártál. A protekció miatt kicsivel nagyobb erővel keresnék, de ugyanúgy emberrablás lenne mintha Kis Pistát kapnák el. A rendőrség és TEK együtt keres, majd a TEK kiszabadítja ha tudja. Neked kvázi közöd nem lenne az egészhez.

2018. dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!