Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki bejön melléd autóval...

Ha valaki bejön melléd autóval miközben kerékpározol és megfenyeget majd utána bevág eléd és jól befékez az minek minősül? Mit lehet ezellen tenni? Büntethető-e az ilyen, ha esetleg megjegyzem az autó rendszámát?

Figyelt kérdés
A hétvégén történt, hogy csapattársaimmal edzettünk. Kettesével szorosan egymás mellett tekertünk, a sávnak a felét se foglaltuk le, szembejövő sáv üres volt. Erre mellénk jön egy autós, anyukánkra tesz megjegyzéseket, fenyeget minket... Legyintünk rá, majd megelőz minket bevág elénk és jól befékez közben meg az üvöltözi, hogy "megöllek"...... (Szerencsére nem mentünk vmi nagy tempót kb 30 km/h-val és mindenki tudott kerülni.) Majd mellettem megy egy kicsit, felgyorsít a csapattársaim mellé megy nekik is beszólogat, majd felgyorsít és eltűnik. Hangysúlyozom a szembejövő sáv végig üres volt!
2010. jún. 27. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Egymás mellet kerékpárosok közúton nem mehetnek ez alapszabály.
2010. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ez az alapkérdés. Amúgy országúti versenykerékpáros vagyok és ez a csapatedzéseken mindenhol bevett szokás.
2010. jún. 28. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:

Hiába bevett szokás akkor sem. Mint ahogy ha leszúrod a szomszédod akkor sem mentehetőzhetsz azzal, hogy ugyanmár, előtte leszúrtam még 200embert, mért épp ez az egy a baj.


Közúton egymás mellett kerékpározni tilos! Amíg ezt nem fogod fel ne csodálkozz ha megfenyegetnek!

2010. jún. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van egy olyan érzésem, hogy neked sincs túl sok tapasztalatod a kerékpársporttal kapcsolatban plusz a te hozzáállásod hűen tükrözi az autósok hozzáállását a kerékpárosokhoz. Amúgy meg az 10 autósból 9 nem tartja be az előzésnél az 1 méter távolságot. Talán rossz helyre címeztem ezt a kérdést. (Hogy tudnám ezt kitörölni?)
2010. jún. 28. 14:21
 5/13 anonim ***** válasza:

"bevág elénk és jól befékez közben meg az üvöltözi, hogy "megöllek"...Majd mellettem megy egy kicsit, felgyorsít a csapattársaim mellé megy nekik is beszólogat, majd felgyorsít és eltűnik"


Színes bőrű volt az illető?

2010. jún. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem fennáll a közúti veszélyeztetés és az életveszélyesen történt megfenyegetés esete.
2010. jún. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is vmi ilyesmire gondoltam, csak nem voltam benne biztos. Am nem volt színes bőrű az illető....
2010. jún. 29. 10:57
 8/13 anonim válasza:

Közúti veszélyeztetés!

Életveszélyes fenyegetés de ezzel ne menj be a rendőrségre mert kiröhögnek! ( Én is rendőr vagyok)

2010. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem a kerékpársport tapasztalatról szól, hanem ,hogy nem hajthattok egymás mellett. Nehéz? Melyik része nem érthető?
2010. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

11:43-kor szólónak: Köszönöm a pontos válaszát, nem terveztem bemenni a rendőrségre csak kíváncsi voltam ez minek minősül.


14:31-kor szólónak pedig: Lehet, hogy nem szabad de mi akkor úgy mentünk és nem erre irányult a kérdésem, plusz kötözködni elmehetnél máshova.

2010. jún. 30. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!