Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megbüntet a rendőr, ha sötétít...

Megbüntet a rendőr, ha sötétítve van az autó üvege?

Figyelt kérdés
Van rá valami %-os korlátozás a vezető oldali ablakra, de, ha jobban van sötétítve, mint az engedett, abba belekötnek majd?
2011. márc. 20. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy megbüntet.

nem lehet a vezetőnél(első ajtó)

valamit első és a hátsó szélvédőt lesötétíteni.

2011. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első szélvédő 25%-ig (75% fényáteresztő képessége kell legyen), az első oldalsó ablakok (mindkét oldali)30%-ig sötétíthető. Erről műbizonylattal kell rendezkedned.


A rendőr igenis beleköthet, és jó eséllyel bele is fog kötni. Akár a forgalmidba is kerülhet (engedély nélküli átalakítás miatt).

2011. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak korlátozások, de ha műbizonylat nincs nálad, akkor lehet bármilyen szabályszerű, megbüntethet.
2011. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom műbizonylat kell a komolyabb sötétítéshez...
2011. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a 3M-nél sötétíttettem az autómat. Az első szélvédőre fel egy csíkot lehet tetetni, a vezető és anyósülésnél lévő ablakot nem lehet sötétíteni és a hátsó kettőt és hátsó szélvédőt is be lehet, nekem már évek óta meg van és senki nem köt bele, mert ez így még nem büntethető. Ja és nekem a legsötétebb fólia van minden hol, amin be sem lehet látni, de sötétben nagyon ki sem.
2011. márc. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszer vezettem sötétben sötétített autót, a vezetőoldali ablak is be volt sötétítve... Tél volt, mégis teljesen leengedtem az ablakot, mert megőrültem tőle.
2011. márc. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!