Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vannak már ilyen érdekes, de...

Vannak már ilyen érdekes, de hatékony megoldású rendszerek (biztonságtechnika terén)?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha hosszabb időre elmennek a háziak:


Amint az ingatlan telkén (kerítésen belül) megmozdul valami nagyobb "test" (tárgy, személy, állat - azaz nem egy kismadár), abban a pillanatban a rendőrségre és az őrző-védő céghez bekötött távfelügyeleti néma riasztó rendszerek nem csupán jelzést küldenek, hanem egyúttal bekapcsolják a kamerákat, melyek elő képeit a rendőrök és az őrző-védő cég emberei monitoron azonnal látnak. Ha valami problémás helyzetet látnak, rögvest küldik is a járőröket!


Léteznek már ilyen rendszerek?



2019. febr. 2. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Évek óta létezik olyan videórendszer, ami rögzíti a mozgást, illetve élő képet láthatsz - gyakorlatilag a világon bárhonnan. Az már egy másik kérdés. hogy mennyibe kerülne az "élőerő". Havi pár ezer forintért semmiféle őrző-védő cég, sem a rendőrség nem fogja figyelni a kameraképeidet. Ha minimum 6 vagy 7 számjegyű összeget fizetsz, akkor már elgondolkoznak rajta.
2019. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem!! Pontosan éppen ezt akarom elkerülni, hogy FÖLÖSLEGESEN hat és hét számjegyű összegeket kelljen havonta kifizetni!


Világosan ott áll a leírásban, hogy CSAK akkor nézzenek rá a kamerák képeire (addig egyébként nincs is kép) mikor a telken belül megmozdul egy nagyobb valami.


Teljesen magától értetődően, így, ha napokig nem mozdul meg a telken belül semmi, akkor napokig nem kell rá se nézni a kamerák képeire (amik értemszerűen nem is mutatnak eseményig képet) tehát drasztikusan csökkenthető az összeg!! Nem fizet fölösen a megrendelő!


Vannak-e már ilyen hasznos, de nem túl drága rendszerek?


Többen írjanak! Nem egy ember véleménye érdekel.

2019. febr. 12. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor csak hogy értsd: a videorendszeren állandóan ott van az élő kép, mozgás esetén rögzít ÉS riaszt, ha be van állítva! Nem egyet, nem is kettőt telepítettem, tudom, miről beszélek! DE! Nem fogsz olyan biztonsági szolgálatot találni, ahol csak azért ugrik egy ember a monitor elé, hogy a te kameraképedet nézegesse. Ha bemegy a riasztás, az telefonvonalon meg be az esetek 99%-ában (telefonvonal a vezetékes is és a mobil is, csak megjegyzem), akkor az úgynevezett kivonuló szolgálat x időn belül kimegy a helyszínre és körülnéz! Ennyi! Nem fognak monitorok előtt üldögélni. Azt pedig, hogy a rendőrségen nézzék a te kamerád képeit, nagyon elfelejtheted. Erre nem hinném, hogy engedélyt adnának, ha pedig igen, akkor az először vázolt eset áll fenn: 6-7 számjegyű összeget kell fizetned.

Na és MOST nyugodtan le lehet pontozni, biztos én vagyok a hülye. Csakhogy én az életben látott/tapasztalt dolgok alapján beszélek, nem az amerikai tucatfilmek és egyéb álmodozások alapján.

Részemről ennyi.

2019. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mégis miféle légből kapott feltételezés már ez? Milyen amerikai filmek, meg miféle álmodozások?!


Csak meg jegyzem, hogy máskor majd ne légy ennyire eltévedve: ez egyéni (és rettentően költséghatékony!) ötlet.


Semmiféle amerikai filmben nem láthatsz hasonlót.


Úgyhogy ennyit erről.


Az pedig, hogy ilyen pénztárcabarát megoldás nincs, azt nem tudhattam. Azért kérdeznek emberek ezen az oldalon, mert nem tudnak valamit. Ha tudnák, nem írnának ki kérdéseket ide.


Úgy látszik még senki nem jött rá, hogy az általad említett állandóan rögzítő kameraképeket BŐVEN ELÉG LENNE akkor nézni, ha a telefonos néma riasztás megtörténik. Addig míg az esemény (gyk.: néma riasztás) meg nem történik, addig a központban csinálnák a többi dolgukat/ügyüket.


Ezt írom fent, erről beszélek már mióta, de egyesek az Istennek sem akarják felfogni... Pedig, mint a faék, annyira egyszerű. És magától értetődő.


De ha nincs, akkor nincs, felfogtam.


Pedig jól működő ötletet tettem le az asztalra.

2019. febr. 15. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:

"Úgy látszik még senki nem jött rá, hogy az általad említett állandóan rögzítő kameraképeket BŐVEN ELÉG LENNE akkor nézni, ha a telefonos néma riasztás megtörténik. Addig míg az esemény (gyk.: néma riasztás) meg nem történik, addig a központban csinálnák a többi dolgukat/ügyüket."

Akkor még egyszer: NINCS olyan biztonsági szolgálat, aki kameraképeket fog nézegetni akár néma, akár hangos riasztás esetén! Riasztás bemegy, kivonuló szolgálat elindul, senki nem nézeget semmit!

Ezen kívül szövegértelmezés: nem azt mondtam, hogy állandóan rögzít, hanem hogy mozgás esetén rögzít. Óriási külömbség van, ezt tudják, akik értenek hozzá.

Mivel úgy látom, sajnos kellő, technikai és jogi, illetve biztonsági szolgálatok működésének ismerete hiányában ötletelsz, javasolnám, hogy nézz utána dolgoknak (google a barátod), mielőtt ilyeneket beszélsz.


"Csak meg jegyzem, hogy máskor majd ne légy ennyire eltévedve: ez egyéni (és rettentően költséghatékony!) ötlet."

Nem én vagyok eltévedve, hanem sajnos te. Az ismeretek nagyfokú hiánya, amit említettem is. Illetve megjegyzem, hogy a költséghatékonyság sem csak annyiból áll, amit te ötleteltél, hanem még sok tucatnyi apróbb-nagyobb dologból.


"Ezt írom fent, erről beszélek már mióta, de egyesek az Istennek sem akarják felfogni... Pedig, mint a faék, annyira egyszerű. És magától értetődő."

Neked. A jogalkotóknak, technikai mérnököknek ezek szerint nem. De biztos ők a h...lyék.

2019. febr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!