Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek lehet valaki...

Szerintetek lehet valaki rendőr, ha csak 8 általános iskolája van, és nincs büntetett előélete?

Figyelt kérdés
szeretnék rendőrnek menni, de nem tudom hogy mik kellenek hozzá, és kezdőként miket kell majd csinálni

2019. febr. 25. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehetsz. A rendészeti szakközépiskolát, de még a határvadász-képzést is akkor kezdheted el, ha érettségid van. Tanulj, érettségizz le, utána jelentkezhetsz.
2019. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Molyember ***** válasza:
49%
Ha valaki a mai világban mindössze az általánost tudja elvégezni, az kis túlzással szellemi fogyatékosnak minősül. Ezt nem azért mondom, hogy bántsalak, ez az igazság. Az írásodban nincs annyi hiba, hogy fogyatékosnak gondoljalak, talán még csak fiatal vagy, és ezért nincs rendes iskolád. Mindenképpen tanulj, ráérsz érettségi után eldönteni, mi akarsz lenni.
2019. febr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Természetesen. Nyolc általános iskola kell hozzá és letöltött sorkatonai szolgálat.
2019. febr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Érettségi kell hozzá. Utána meg boldog, boldogtalan felvesznek, legfeljebb a pszichológiai teszten rostálnak ki a kötelező buktatás miatt. Fizikai felvételin meg, ha tudsz mozogni, akkor simaügy. Láttam a miskolci rendészetibe is milyen embereket vesznek fel, életemben akkor láttam valakin XXXLes ruhát.
2019. febr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:05

Nincs igazad!

Van egy szomszéd nő aki 30 éves is elmúlt már! Csak 8 általánosa van, de nagyon okos nő. Intelligens, jó agyú, sokat olvasott ember. Szinte bármilyen témában tud beszélgetni, a kedvenc témája a csillagászat. Levelezik is egy idős csillagásszal, de csakis a hobbija miatt. Megkérdeztem egyszer tőle miért csak 8 általánosa van ha ilyen penge az agya. Elmesélte, hogy amikor az általános iskolából elballagott ( akkor még 14 év volt a kötelező tanév) a szülei akik alkoholisták voltak kidobták az utcára. A nagymamája vette magához, de ő sokat betegeskedett, és el kellett mennie dolgozni, hogy megtudjanak élni. Vidéken élt egy csirkeüzemben dolgozott. Ennek 17 éve, de ma meg azért nem tanul, mert 3 műszakban dolgozik 12-16 órákat. Még mindig gondozza a mamáját, és most már a papáját is.

Vannak akiknek azért van csak 8 általánosa mert az élet nem volt olyan kegyes mint veled aki szerint elmebeteg aki nem tanult tovább.

2019. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Most elmész a gimnáziumba, négy év múlva valahogy összehozod a kettes érettségit.

Utána elmész rendészeti szakközépiskolába, ez három év (de már lehet kettő)

Utána ha zsaru akarsz lenni a fizikai (ami nem könnyű, ha tejberizsa dohányos vagy) és pszichológiai alkalmassági megfelelés.


De, ha ügyes vagy, akkor nem gimnáziumba mész, hanem szakmunkásképzőbe, ami szakmát ad, és érettségit is. Utána jobban boldogulsz.

2019. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érettségi nélkül nem lehet rendőr senki. Szerződéses katonának viszont elég a 8 általános, mentesülés után lehetsz, a szolgálati törvényük idevonatkozó része:

"2) Nem létesíthető szolgálati viszony azzal,

a) aki büntetett előéletű,

b) aki büntetlen előéletű, de bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen 1 évet meghaladó tartamú, végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alóli mentesülésétől számított 3 évig,"


Rendőrségi:

41. § (1) Nem létesíthető szolgálati viszony azzal,

a) aki büntetett előéletű,

b) aki a betöltendő szolgálati beosztásnak megfelelő foglalkozástól eltiltás hatálya alatt áll,

c) aki büntetlen előéletű, de a bíróság bűncselekmény elkövetése miatt büntetőjogi felelősségét jogerős ítéletben megállapította,

ca) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, ötévi vagy azt meghaladó végrehajtandó szabadságvesztés büntetés esetén a mentesítés beálltától számított tizenkét évig,

cb) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet el nem érő végrehajtandó szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított tíz évig,

cc) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztett vagy részben felfüggesztett szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított nyolc évig,

cd) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott elzárás, közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig,

ce) gondatlan bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtandó szabadságvesztés büntetés esetén a mentesítés beálltától számított nyolc évig,

cf) gondatlan bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig,

cg) gondatlan bűncselekmény miatt kiszabott elzárás, közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltától számított három évig,

d) akivel szemben a bíróság kényszergyógykezelést alkalmazott, a kényszergyógykezelést megszüntető végzés jogerőre emelkedésétől számított három évig,

e) akivel szemben a bíróság próbára bocsátást alkalmazott, a próbaidő, annak meghosszabbítása esetén a meghosszabbított próbaidő elteltétől számított három évig,

f) * aki büntetőeljárás - ide nem értve a magánvádas vagy pótmagánvádas eljárást - hatálya alatt áll,


Btk. mentesülés:

100. § (1) E törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

a) * elzárás, pénzbüntetés és közérdekű munka esetén az ügydöntő határozat jogerőre emelkedésének napján,

b) * foglalkozástól eltiltás, járművezetéstől eltiltás, kitiltás és sportrendezvények látogatásától való eltiltás esetén az ügydöntő határozat jogerőre emelkedése napján,

c) kiutasítás esetén a büntetés végrehajtásának befejezése vagy végrehajthatóságának megszűnése napján,

d) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján,

e) gondatlan vétség miatt kiszabott szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltésének vagy végrehajthatósága megszűnésének napján,

f) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével,

g) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével,

h) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, de tíz évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő nyolc év elteltével,

i) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, tíz évet meghaladó tartamú, határozott ideig tartó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő tíz év elteltével.

2019. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6: Leírtam, hogy hagyjuk már ezt a komoly fizikai felvételi dumát. Menj el, nézd meg milyen emberek szállnak fel Miskolcon a rendészeti kollégiumban, egy 70 éves nyugdíjas sokszor jobb fizikai erőnlétben szenved. Én se vagyok sovány, 10kg túlsúlyom van, de sokszor én is eltörpülök azok mellett, akik a miskolci rendészetibe járnak, és nem az izmuk olyan nagy rajtuk. Azzal meg fölösleges jönni, hogy az csak Miskolc, egységes felvételi van mindenhol.
2019. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Molyember ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy akinek csak nyolc általánosa van, az fogyatékos (a fogyatékos egyébként sem elmebeteg), hanem azt, hogy annak minősül. Csak a legegyszerűbb, szinte elronthatatlan munkát bízzák rá, és nyugodtan dolgozhat napi 12 órát (három műszakban nem lehet ennyit dolgozni, de nem akarom azt mondani, hogy hazudtál...), mert ha kidől, pótolható. Én is ismerek olyat, akinek semmi papírja, mégis értelmes, de olyat nem, akinek nincs semmi végzettége, mégis jól él. Legalábbis legálisan. A kérdező írásából az látszik, hogy nem fogyatékos, tehát tudna tanulni. Senkit sem akartam megbántani, de az értő olvasás helyett biztos jobb érzés kiborulni, főleg ha valakinek ez a célja. Gondolom, ezt is feleslegesen írtam le.
2019. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!