Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőr elmondhatja pl. egy...

A rendőr elmondhatja pl. egy biztonsági őrnek, hogy valaki büntetett előéletű?

Figyelt kérdés

Ha pl. egy áruházban lopás van és kihivja a biztonsági őr a rendőröket aztán tisztázódik,hogy nem is az az ember követte el a lopást akire kihívták viszont bűntetett előéletű,de akkor sem ő lopott ,mert tisztázódott.


Ha valakit igazoltatnak meg szokták nézni a priuszt.


Kérdésem : Mindegy,hogy tisztázódott,hogy nem az az ember követte el,de a rendőr azért elmondhatja a biztonsági őrnek,hogy amúgy volt már rendőrségi ügye akire azt hitték ő lopott?


Én azt hallottam,hogy ilyet nem mondhat a rendőr senkinek,hogy valaki büntetett előéletű.


Viszont a biztonsági őrnek elmondhatja,mert a biztonsági őr is hivatalos személy?



2018. aug. 23. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"mert a biztonsági őr is hivatalos személy?"


Nem, a biztonsági őr nem minősül közfeladatot ellátó személynek, jogilag olyan mint pl a kasszás ott, vagy bármilyen más dolgozó.


Az hogy a rendőr mondhat-e ilyet rólad nem tudom, tippelnem kellene akkor nem, hisz pl csak úgy más személyes adatodat sem adhat ki.

2018. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Személyes adattal visszaélés.
2018. aug. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert szigorú titoktartás van
2018. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, ugyanis ezek nem publikusak ilyen szinten.
2018. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!