Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy éve hallgattak ki tanúként...

Egy éve hallgattak ki tanúként, most hívtak, hogy gyanusitott vagyok, kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Nem volt teljesen tiszta a dolog, felhivott valaki, hogy a kirendelt ügyvéddel mikor tudok egyeztetni. Mikor kérdeztem, minek nekem ügyvéd, közölték, hogy gyanusitott vagyok egy ügyben (ami elmondas alapján ugyanaz, amiről tanúztam)

Nem vagyok bűnös, tudomásomon kívül vettem részt elvileg egy bűntényben (tanuzas során derült ki)

Őszinte leszek, nagyon megijedtem, mert fiatal vagyok, és fogalmam sincs se a jogaimrol se arról, mi történhetett és mire számítsak. Kell aggódni? Történt már ez mással is?



2019. márc. 27. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Ennyit a magyar rendőrségről, a nyomozókról és arról, hogy nem vádolnak ártatlanokat.
2019. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell aggódnód
2019. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kell aggódnod. Keress egy jó ügyvédet, mert a kirendelt nem feltétlenül áll a helyzet magaslatán.
2019. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is simán menj el egy ügyvédhez.


De szerintem erröl kell kapnod hivatalos levelet is.

2019. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Fogok egyeztetni a kirendeltemmel, amint keres. Másikat nem engedhetek meg magamnak.

Csak addig szerettem volna tudni, mire számítsak. Nem szeretnék más bűne miatt büntetést kapni :(

2019. márc. 27. 12:48
 6/19 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen elő szokott fordulni, kell valaki akit le tudnak csukatni, hogy lezárhassák az ügyet.
2019. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Örülnék a komoly válaszoknak, mert az ilyen "jo indulatuak" nem segítenek!
2019. márc. 27. 13:26
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok bűnös, tudomásomon kívül vettem részt elvileg egy bűntényben (tanuzas során derült ki)"


ha részt vettél egy bűntényben, akkor bizony bűnös vagy. Az, hogy nem volt tudomásod róla maximum enyhítő körülmény.


mindenképpen beszélj az ügyvéddel.

2019. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ügyvéd, erre nem lehet mit írni, mert mi közemberek nem tudunk neked segíteni. Lehet rosszul esik, de szakemberhez kell fordulnod, az is lehet rád akarják húzni a balhét a sünök, mert mindenképp kell bűnbakot találni.
2019. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Ha egy hozzáértő válaszát szeretnéd hallani akkor itt vagyok:


Az idézésre kötelező megjelenned.

Amikor megérkezel,ne lepődj meg,ha megváratnak bizonytalan ideig ,mert az csak azért lesz,hogy legyél feszült. Ez csak taktika lesz,gyakori módszer.A feszült idegállapotban lévő pácienst könnyű összezavarni,mert nehezebben gondolkodik. Ha jó indulatúan,udvarisanybarátságosan kezd a nyomozó kísérni az irodába,ne ébresszen benned rokonszenvet,mert az is csak taktika, a nyomozó nem a barátod csak az a célja,hogy sikerrel rádnyomjon egy megalapozott gyanút. Ne idegeskedj,legyél résen. Majd megpróbálnak félrevezetni,hogy minden terhelő bizonyíték náluk van ami ellened szól,ne hidd el,fogalmuk sincs semmiről,azt se hidd el,ha azt mondják ,hogy tudjuk,hogy ön volt,ez sem igaz. Ugyan honnan...

A nyomozókat a suliban felkészítik,hogy milyen taktikákka,hazugságokkal lehet félrevezetni valakit, ne hagyd magad csőbe huzatni,még akkor sem mondol semmit,ha ténylegesen bűnös vagy valamiben,de ezt te tudod.

Sikerrel el tudsz jönni onnan,hogy nem látsz ítéletet a végén,mert a bíróság vagy felment vagy a nyomozó hatóság felfüggesztina nyomozást. A hatóságoknak kétséget kizáróan bizonyítani kell mindent,ha nem áll rendelkezésre megfelelő bizonyíték,nyertes vagy nem leszel gyanusított.


Amit írtam,meg a taktikákat,azokat akkor alkalmazzák inkább a nyomozók,ha nincs konkrét bizonyíték ellened,de akkor tanúként szoktak idézni.


Ha gyanusított vagy tudnod kell,hogy jogod van panasszal élni a gyanusítás ellen és jogod van megtagadni a vallomást,viszont mást nem vádolhatsz bűncselekmény elkövezésével. Vigyázz mit mondasz,mert amit mondasz minden felhasználható lesz ellened a bíróságon is.

Ha tényleg gyanusítottként vagy idézve,akkor viszont ne tegyél vallomást,tagadd meg a vallomást és tegyél panaszt a gyanusítás ellen. A jegyzőkönyvet,ha ledobja eléd a nyomozó,hogy írd alá,ne írd addig alá,míg el nem olvastad az egészet,ha soknakkor sem,addig hadd csücsüljön a nyomozó,olvasd figyelmesen el és nagyon vigyázz mit írsz alá. Én inkább alá sem írnék hadd egye az ideg,ne foglalkozz vele,nem bántanak csak olyan hangstílusban beszélnek. Szerintem csak azt írd alá ami az első oldalon lesz,hogy köteles vagy megadnod az adataidat amely a valóságnak megfelel.

Ha kötetlen beszélgetést kezdeményezne veled,hogy mesélj az életkörülményedről,ne beszélj semmit ,ha kérdezi miért mondd,hogy nem tartozik ide. Neki csak egyetlen egy a célja,hogy legyen elkövető.


Meg fogja kérdezni egy idő mulva,hogy biztos nem teszel vallomást,azt mondd nembteszel,ha mondja ,hogy válaszolj a kérdésekre akkor amit kérdez,sajnos erre sokan válaszolnak,ne válaszolj semmire. Onnantól,hogy megtagadtad a vallomást,további kérdés hozzád nem intézhető.


És végezetűl, itt vannak olyan válaszolók aki rendőr vagy csak annak adja ki magát meg ügyészség is van,mármint ügyész a szakmájuk,de magánemberként itt válaszolgatnak,ne hallgass rájuk.


Inkább ügyvéddel beszélj.


Ja,pedig most ,ha tényleg súlyosabb ügyröl van szó,akkor pedig hatalmazz meg pedig saját ügyvédet,ilyenkor nem szabad a pénzt sajnálnod rá. Szüleid nem tudnak segíteni? Rengeteg olyan ügyre is van példa,hogy bizonyítékok mellett nem ítélnek el valakit hanem felmentik vagy nagyon csekély büntetést kap.


Lásd Cs!szár Előd ügy.


Ha gondolod lökj privátot és,ha nemvazonnal,mindenképp válaszolok viszont.

2019. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!