Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi időre vonhatják be a...

Mennyi időre vonhatják be a jogosítványom?

Figyelt kérdés
marhaságot csináltam...Egy hete este italoztam és másnap reggel autóba ültem, gondolván, hogy már kiment belőlem. Igazoltattak és 51 ezreléket mutatott...pedig nem éreztem semmit. Egyből bevittek, elvették a jogsit. Egyedül tartom el a családot, vezetnem kell, nem tudok sofőrt fogadni, a szerszámokat nem tehetem buszra...soha nem volt semmilyen ügyem.
2019. márc. 30. 20:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen megértelek kérdező.


Kérlek írj privátot és segítek amit tudok, elmondom mik a jogaid, kötelezettségeid, mit kell mondani és segítek, ha lehet.


Az itteni rendőrválaszolóval ne foglalkozz. Azt bezzeg nem mondja a rendőr, hogy mi is bűncselekményeket kővetünk el ráadásul bűnszövetségben.

2019. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szomorú hogy valaki megtud érteni egy felnött embert aki bűncselekményt követ el és a rendőrt hibáztatja emiatt.


Ha egy 12 éves gyerek csinálja ezt azt mondom oké de egy felnött emberbe ennyi felelösség tudat szoruljon.

2019. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Alex Fly ***** válasza:
100%

Szerintem a legkobban teszed, ha keresel magadnak valami munkát legalább az elkövetkező egy évre. Így lesz miből eltartanod a családot, ha már hirtelen ilyen fontos lett. Hidd el, rengeteg betöltetlen állás van, amelyhez nem szükséges a vezetői engedély.

Ha pedig valóban ennyire fontos neked a jogosítvány, akkor amennyiben majd visszakapod, legalább eggyel több okod lesz a szabálykövetésre, amennyiben nem akarsz tőle ismét elbúcsúzni...

2019. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 árokpart ***** válasza:
100%
Kérdező! Ne haragudj, de egy szánalmas, hisztis, sajnálatra méltó alak vagy. Tudatosan, másnaposan, ittasan vezettél lebuktál. Ennyi a történet. Az sem mentség, hogy ezt szülőfaludban, lakhelyeden tetted és csak 50 métert akartál menni. Ekkora értéket a világon mindenhol büntetnek. Még nyugaton is, mert ez mint írták a te szerinted rendőr válaszolók, de közel sem biztos, hogy azok, tehát írták, hogy ez nem 1-2 sör. Ahogyan írtad, ha te ilyen tapasztalt, nagy rutinnal rendelkező sofőr vagy, akkor pont neked kellene példát mutatnod más előtt és főleg azt is kellene tudnod, hogy másnaposan is labilis a vezető reakcióideje. Gondolj bele mi történt volna, ha netán egy labdáért kiszaladó gyereket netán nem a te hibádból, de elütsz és ekkora mennyiséget találnak benned. Szerinted mennyi időre vonnának ki téged is a forgalomból nemcsak a jogsidat. Erre nem gondoltál? Ha most az a fiatal rendőrsrác nem állít meg és legközelebb felbátorodva egy még nagyobb esetleg átitalozott buli után ülsz kocsiba és elütsz véletlenül valakit akkor nem tennéd totál tönkre a családodat? Nem másokra kell ilyenkor mutogatni, attól, hogy ők is netán szabálysértést követnek el az nem jogosít fel téged arra, hogy te is megteheted. Nem vagyok sem rendőr, sem bíró egy egyszerű jelenleg állásnélküli vagyok, aki még kerékpárra sem ül fel ha ivott.
2019. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy elismerem, hogy hibáztam! Azt hittem ismerem a szervezetem. Lelassult az anyagcserém. 20 évesen tuti nem mutatott volna semmit. Csak soknak tartom a büntetést, ennyi. Nem voltam másnapos, semmit nem éreztem. És amúgy sosem ültem autóba ittasan, nem is fogok. 110 kiló vagyok amúgy, meg se érzek ennyi alkoholt a szervezetemben.


De ez, hogy "bűncselekményt" követtem el? Bűnöző vagyok? Ez súlyosabb mint az, hogy pl.: ellopják a tárcám, benne 40 ezer ft-al? Az csak "szabálysértés"? Beviszik és kiengedik pár óra múlva, engem meg szénné büntetnek? Álljon már meg a menet...és persze, hogy hisztizek, ki a bánat fogja most etetni a családot? Előre lebeszélt munkáim vannak!


Mondtam a zsaruknak, hogy inkább fizetek több bírságot, csak ne vegyék el sok időre!

2019. márc. 31. 20:06
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

bűncselekményről, akkor beszélünk, ha az járművezető szervezetében a 0,50 gramm/liter véralkohol-,koncentrációnál illetve a kilégzett levegőben a 0,25 milligram/liter légalkohol-koncentrációnál nagyobb érték előidézésére alkalmas szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van.


neked 0,5 milligramm/liter kilégzett koncentráció volt a szervezetedbe ami igen is büncselekmény


Nem azzal van a baj hogy félted a családod és a megélhetésed hanem hogy azt állítod a "kis rendőr csitri" hibája.

2019. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 0,5 mg/l légalkoholkoncentráció az 1 g/l véralkohol koncentrációnak felel meg.


1 év járművezetéstől eltiltásra és 100 napi tétel pénzbüntetésre számíthatsz büntetővégzésben. Napi tétel havi nettód egy napra eső részének fele. Pl. 300 ezer nettónál 5 ezer.

Ha nem fogadod el, akkor kb. fél évre rá lesz tárgyalás, ott is ezt kapnád.

2019. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!