Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök a kihallgatáson...

A rendőrök a kihallgatáson néha miért nem mondanak igazat?

Figyelt kérdés

Állítólag a kihallgatás törvényesen zajlik, a rendőrök a törvény szerint hallgatják ki az embereket.


Cáfolnám, ugyanis:

Egyszer jött egy idézés nekem mint tanúnak,hogy jelenjek meg. Az idézésen rajta van a szervszám,ezután / ezután az ügyszám aztán az ügyszám után egy - jel ,ezután egy 3-as szám ami azt jelenti, hogy az ügyben a 3. irat az én idézésem. Amúgy mikor kihallgattak az már a 4. irat volt.

Lényeg: Pénz tűnt el egy pénztárcából és amimor megérkeztem a rendőrségen a rendőr rám akarta fogni, hogy én vettem ki a pénzt a tárcából,tudják. Kérdeztem honnan,mert én biztos nem,megpróbált beforgatni,hogy bizonyíték van,mert az ujjlenyomatom rajta volt a pénztárcán. Közöltem vele,hogy na ez nem igaz. Oké,hogy valószínüleg ellopták a lány pénzét és mondtam a rendőrnek,hogy az én idézésem a 3. irat. Biztos írtak egy idézést a sértettnek az volt az 1. irat,amikor bement,kihallgatták a jegyzőkönyv a 2. irat volt. Az én idézésem a 3. irat. Namost,ha leveszik az ujjlenyomatot és vizsgálják az +1 irat és az idézésem a 4. irat lett volna de még lehet az 5. vagy 6.,ugyanis még az ujjnyomat mintátbszakértőnek küldik stb,nem a 3. irat lenne az idézésem. Ugyanis akire gyanakodnak mindig utólsónak idézik.


Ezt mikor közöltem a rendőrrel mondta, hogy jólvan tanúként hallgat ki. Kérdeztem miért hadovál itt össze vissza,felelte csak kérdezett...


Nem kérdezett hanem állított☺...


Ez megtörtént és az a kérdésem, hogy ha törvényesen és a törvényeknek megfelelően járnak el a rendőrök akkor miért hantáznak néha,miért nem mondanak igazat kihallgatáskor?


Engem nem tudott megvezetni.


Nem jobb lenne, ha ő is igazat mondana?


Szóval akkor csak nem mindig törvényszerint járnak el vagy nem is tudom.



2019. ápr. 6. 10:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hamár ennyire rohadt okos vagy, akkor annak miért nem néztél utána, hogy a BE. szerint hogyan lehet idézni? Megsúgom, nem csak postai úton. A telefon sokkal egyszerűbb.
2019. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus nagyképű tanú. Aztán csodálkozik ha hirtelen gyan lesz belőle.
2019. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

"Ez megtörtént és az a kérdésem, hogy ha törvényesen és a törvényeknek megfelelően járnak el a rendőrök akkor miért hantáznak néha,miért nem mondanak igazat kihallgatáskor?"


Lehet elnézett valamit. Meg ha így beforgatnak egy madarat, akkor egyből zárható is az ügy és nincs vele több meló..

2019. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Fakenews az állítólagos börtöntölteléktől.
2019. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Rendőrnek nem kell igazat mondania soha. Ezért rendőr. Törvény felett áll.
2019. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

ELSŐ!


Nekem ne mondd, hogy telefonon is lehet idézni, most akarsz kiokosítani te?


Csak az a nagy helyzet, hogy ,ha telefonon idézte be a sértettet akkor az én idézésem a 2-ik lett volna,de ekkor is kevés az ügyszámból öszpontosítva hogy ujjnyomatminta is legyen közte. Modom még szakértőnek küldik elemzésre stb.


Blöffölt, meg van engedve, hogy hazudjon, de akkor is normális ember nem hazudik.


Tanúként kihallgatni úgy törvényes, ha tanútól ezeket kérdez: mit látott,mit hallott stb.


Engem nem tudnak megvezetni, és a szemébemondom, hogy mi, hogy mi az ábra stb... Nem tilos.

2019. ápr. 6. 20:31
 7/27 anonim ***** válasza:

Ha tanúként idéznek, nem gyanúsított vagy. Igazmondási kötelességed van. Ha gyanúsítottként idéznek, hazudhatsz és megtagadhatod a válaszadást. Ezt tanúként nem lehet.


Amúgy ezért kell ügyvédet vinni még akkor is, ha tanú vagy. Az ügyvéd azért van jelen, hogy a kihallgatás törvényes legyen. Ilyenkor benyújthatod a számlát az ügyvédről és a bűnügyi költségbe beleveszik, amit vissza kapsz.

2019. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Ugye te is egyetértesz a tanú is ügyvéddel dologgal?

Hiába van ott ügyvéd,ha tényleg van bizonyíték akkor meggyanusítják ügyvéd előtt is a pácienst.


Mondjuk nekem nem kell védő, a büntetőjogi tudásommal kibeszélem magam, hogy a nyomozó a végén tátott szájjal azt is el fogja hinni ,hogy kétszer kettő öt.


Ok. Ha valamit elkövettem akkor én leszek az első aki beismerő vallomást tenne,mert törekednék a legenyhébb büntetésre.

2019. ápr. 6. 22:00
 9/27 anonim ***** válasza:
Mikor unod már meg a nagyképűsködésed sittes?
2019. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Mondjuk nekem nem kell védő, a büntetőjogi tudásommal kibeszélem magam, hogy a nyomozó a végén tátott szájjal azt is el fogja hinni ,hogy kétszer kettő öt."


Akkor nem lehet nagy büntetjogi tudásod, mert az írásod amiket a kérdésedben leírtál nem erről tanúskodik. Már az ügyiratszámoknál is hülyeségeket írsz.

2019. ápr. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!