Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök közül páran miért...

A rendőrök közül páran miért nem tartják be a KRESZ szabályokat?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés nem kamu,hiszen nem egyszer volt rá példa,hogy egy Pest melleti kis városban előttem szágulzozott a rendőrautó lakott területen és nem ötvennel,nem megkülömböztetett hang,fényjelzéssel közlekedett. Volt amikor azt láttam,hogy az irányjelzőt sem használták a körforgalomból kifele menet,vagy előzéskor. Pont tegnap történt,hogy egy rendőrautó tolta az előtte haladó személykocsit,annyira rátapadt a kocsira,de az nem ment gyorsabban azért sem és végül szabálytalanul,irányjelzés nélkül kikerülte a kocsit a rendőrautó és elszáguldott. Bezzeg ha én cselekednék így mint ahogy a rendőr,akkor keményen fizetném a büntetéseket. Miért van ez az igazságtalanság,hogy egyes rendőrök azt hiszik nekik mindent szabad,mert közel vannak a tűzhöz,de ha mi civilek vétünk a kresz ellen,azt nem tudják elnézni a rendőrök,mert a munkájukra hivatkozva,hogy ez a dolguk,rendőr egyenruhába bújva imádnak büntetni. Nekünk semmit sem szabad,ők meg megmagyarázzák a miértjét a szabálytalanságaiknak és ezzel letudva a dolog. A másik dolog meg az,hogy számtalanszor látom,hogy a kisebbség a roncsabnál roncsabb ladáikal közlekedik,aik nem a legjobb állapotban vannak,de őket miért nem állítják meg és ellenőrzik a kocsi papírjait,mert nem hinném,hogy van olyan rendőr aki elhiszi,hogy egy szétrohadt ,ütött,kopott ladán ami füstől,hangos, lehet érvényes műszaki,zöldkártya. Ha ezt elhiszi,akkor elvárom tőlük,hogyha engem is ellenőriznek,hogy ne kössenek belém,ha véletlenül az egyik világítás nem ég,mert kiégett az izzó. Fejetlenség és igazságtalanság uralkodik itt Magyarországon.
2008. nov. 11. 13:02
 1/9 anonim válasza:
61%
Ez csak azért van, mert ők a 'górék'. Mármint a civilek nemigazán szólják meg őket, a rendőr kollégák meg úgysem büntetik meg egyiket sem. (Ez tuti így van)
2008. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kezdem magam egy kommunista rendszerben érezni! A Civil az áldozat a többi meg a góré!
2008. nov. 11. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne legyen üldözési mániád. Azért vétenek a szabályok ellen, mert gyarló emberek. Mi meg azért nem lázongunk, mert szintén gyarló emberek vagyunk. Féltjük a pénztárcánkat.

Nézz körül, hányszor kerülsz hasonló helyzetben más közegben? A tömegek csendben várakoznak az orvosi rendelő előtt akár órákat is, s közben esetleg tudják, hogy a doktor úr nem betegnél van, csak egyszerűen lusta. Amikor végre bejutnak, még véletlenül sem reklamálnak, mert itt meg az életüket féltik.Nem magyar mentalitás ez, hanem egyszerű gyarlóság.

2008. nov. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra számítottam,hogy legalább egy rendőr ad a kérdésemre választ!
2008. nov. 14. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Akkor én adok! Remélem el is olvasod, elég régi a kérdés.


A kérdésed nem mellőzi a demagógiát, de megpróbálok tárgyilagos lenni.


A rendőrök ellen úgyanúgy eljárnak, szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetése esetén mint civil állampolgárok ellen. (sok esetben súlyosbító körülmény... Pölö egy gyorshajtásos gázolásos ügyben a bíró biztos nem hagyná figyelmen kívül.)


A rendőrök közül meg páran azért nem tartják be a KRESZ szabályokat, amiért az állampolgárok közül páran nem tartják be, mert ők is emberek. A körforgalomban ha kifelé nem irányjelzőzöl szabálytalan, de nem gondolom hogy ezért fel kéne akasztani bárkit is. Szerintem ezért soha senkit nem bírságoltak még meg. Nem hiszem hogy egy rendőrrel kellene kezdeni. :-))


A rendőrök imádnak büntetni? Nem! A rendőrök nem büntetnek, azt a jóisten teszi, Ők csak figyelmeztetnek, birságolnak, és feljelentenek.


A Kresz szabályokat pedig be kell tartani! Mindenkinek és nekik is maradéktalanul. R

engeteg rendőrautóban van GPS amely nyomon követi hogy hol van a kocsi, mennyivel megy, a megkülönböztető jelzést használja-e stb...

Bármilyen szabály megszegésért a rendőr ellen fegyelmi szabálysértési és büntetőeljárás is indítható, aminek a végén a rendőr a munkáját is elvesztheti. Tehát kevés olyan hülyét ismerek aki egy kávé, vagy Mancika kék szemei miatt az állását kockáztatná.


A rendőrök nem jelentik fel egymást? De igen! A rendőrségnek is van ellenőrzése és olyan egysége akiknek az a feladatuk hogy a szabálytalankodó kollegák ellen eljárjanak. Ha a rendőrt szolgálatban szolgálati autóval gyorshajtáson bemérik, akár az állásából is kirúghatják.


Nagyon sok olyan kollegám van akit megbírságoltak szabálytalanság miatt. És itt nem kell feltétlenül szándékos szabálytalanságra gondolni. Próbáld ki, vezessél éjjszaka egyfolytában nyolc órát, és nézd meg hányszor hibázol a fáradtság miatt.


Összefoglalva nem könnyű a rendőr élete és sajnos nagyon sokan értenének ehhez a nehéz, de szép szakmához... Pedig én sem mondom meg a péknek hogy hogyan kell kiflit sütni...

2009. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóra reagálok. Amit írsz, az a nagy könyvben van írva, a valóság meg egész más. A rendőr simán bekapcsolja 10 másodperce a villogót, ha keresztbe akar kanyarodni, vagy piroson átmenni. Beáll a tilosba, hogy kényelmesen hamburgerezhessen. Végigmegy a buszsávban, mert ott kényelmesebb vezetni. Megállít minden ok nélkül és beleköt olyan dolgokba, amit kivétel nélkül mindenki elkövet napi szinten. És még sorolhatnám. Nem ellenőrzi őket senki, elnézik egymás kilengéseit, mert fordított esetben ők sem akarnának repülni a testülettől. Én mobillal fotózom, és weblapokon teszem közzé rendszámmal, arccal a szabálytalankodó rendőröket. Ennél jobbat egyelőre nem tudok.
2009. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak azért szúr szemet mert őket látni nap mint nap feltűnő autóval... De őket is ugyanúgy megbüntetik térfigyelő kamera, vagy sebességmérő alapján, ha szabálytalanul közlekednek, akár rendőrautóval is! Érdekelne az utolsó válaszoló weblapja, ha nem gond elküldhetnéd nekem a címét :)
2009. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
MERT KUTYÁÁÁKK!!!444négynégy
2010. márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Háth ha ennyire kiakaszt, akkor amikor meglátsz egy rendőrkocsit közlekedni a forgalomban, bármerre jársz, akkor ameddig a közelben van, videózd le, hogyha szabálysértést követ el, akkor be tudd vinni az örsre, vagy ilyesmi... Legalább utána boldog leszel, h "na nem csak ti tudtok embereket szivatni" tipusu, h felnyomtál egy rendőrt a rendőrségen. :D jól teliberöhögném a fejüket mikor a főnök elé mennek... :D
2010. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!