Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Betartod a KRESZ előírásait?...

Betartod a KRESZ előírásait? Milyen arányban tartod be a különböző szabályokat?

Figyelt kérdés
Záróvonal, sebességkorlátozás, megállási/várakozási tilalom, biztonsági öv, stb...
2009. ápr. 16. 06:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Övet mindig bekötöm, záróvonalon nem előzök, megállási/várakozási helyeket többnyire figyelembe veszem (nem állok meg az út közepén vészvillogóval). Lakott területen belül mindig 50-nel megyek, azonkívül van, hogy túllépem a megengedett sebességet, de a 60-70-es táblákat betartom. Ahol szokott lenni traffi ott nem megyek gyorsan. Elsőbbséget megadom ha jár, piroson nem megyek át (sárgán is ritkán), jobbkézszabályra figyelek, nem cikázok összevissza a többsávos utakon. Buszokat nem szokásom kiengedni mert büdösek, gyalogosokra figyelek a zebráknál. Világítás szinte mindig megy.
2009. ápr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

- Öv: mindig bekötöm

- Sebesség: Lakott területen általában 50, kivéve ha külterületen megyek, ahol lakóház sincs a környéken, vagyis egyáltalán nem indokolt az 50...szal ésszel.

- Záróvonal: sosem lépem át! Inkább eldöcögök 30-cal egy traktor mögött, akkor sem.

- Megállni tilos: nem állok meg

- Gyalogosok: A nejem mindig morog, mert "túl" előzékeny vagyok, 90%-ban megállok a zebrák előtt.

2009. ápr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire betartom a szabályokat.

A záróvonalat nem lépem át.

A "zebránál" (ha jön gyalogos) megállok.

Tilosban nem állok meg ill. nem várakozok, az elakadásjelzőt nem arra használom, hogy megálljak ill. várakozzak a tilosban (az ilyeneket legszívesebben agyon ütném).

Az irányjelzőt mindig használom, függetlenül attól, hogy jönnek-e utánam vagy teljesen üres az út! (Mifelénk a Merdzsósok, BMV-sek nem szokták használni.)

Mobilt nem használom szinte soha vezetés közben, ha hívnak kinyomom és ha megállok akkor vissza hívom azt aki keresett (nem tudom elképzelni, hogy másoknak mi lehet olyan fontos amivel nem lehetne várni pár percet, ha meg minden fontos nekik akkor miért nem vesznek kihangosítót), ellenben lakott területen kívül nagyon ritkán felveszem.

Lakott területen 40-50-nel megyek, nagyobb városokban ha muszáj "felveszem a ritmust", lakott területen kívül néha átlépem a 90-et, de 100-110-nél nem megyek gyorsabban és nem is folyamatosan.

Az övet mindig használom, akkor is ha csak a szomszéd utcába megyek.

Adott esetben az elsőbbségemről is lemondok ha a helyzet úgy hozza. Nem sietek annyira soha sehova, hogy másokat és magamat veszélyeztessem inkább korábban indulok vagy kések néhány percet!

2009. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem motorral megyek bekötöm a biztonsági övet.

Amióta rendszámos motorom van tartottam az előírt sebességet lakott területen belül. Azon kívül 100-110 környékén mentem.

Az elsőbbséget megszoktam adni - de nekem nem adták meg több, mint két hete. Nagyon ki vagyok akadva jelenleg arra a nőre. Három helyen tört szét a lábam, az orvosok három órán át kirakóztak vele.

Zebrán a gyalogost átengedem, de azt bírom, amikor elnéz az egyirányú úton másik irányba, ahonnan nem jöhet kocsi, majd lelép.

Jah, bukósisak is mindig rajtam volt.

Kocsisként szintén hasonlóan viselkedtem, amikor részt vettem a forgalomban.

2009. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, záróvonalat sem volt szokásom túllépni
2009. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Igyekszem az összeset betartani.
2009. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az összeset betartom, gyalogosátkelőhelyen különösen figyelek.

Ja, és egyirányú utcában én is mindig nézek mindefele, nálunk például sok a mentő, rendőr a környéken.Plusz a bicajosokat sem szeretem "elütni".

2009. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
1971-ben vizsgáztam, nagyon sok km van mögöttem, de a mai napig felháborít az,hogy nagyon sokan nem használják az irányjelzőt!!! Pedig nagyon fontos,hogy a mögöttem haladó tudja,hogy én merre akarok menni. Betartom a szabályokat, biztonságot ad az öv,lassítok a gyátkhely előtt,de bosszant,hogy a vill.megállók környékén a zebra mellett 20 mre rohan a gyalogos.Természetes elengedem,kiengedem a buszt a megállóból,mert azon többen utaznak, de autóúton vagy a.pályán igyekszem megelőzni a 80 éves bénázó,de erőszakos vezetőt. Betartom a sebességkorlátozást, inkább 10pcel később, mint soha. Nem mobilozok vezetés közben, hisz nem vagyok én olyan fontos személy.Nem zavar,ha megelőznek, de utálom,ha valaki pofátlanul megelőzi az araszoló oszlopot és bekéredzkedik a legelsőnél.
2009. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Záróvonalat egyszer léptem át...mehettem is mégegyszer vizsgázni:Dsebbeséget betartom persze 90 helyett néha 100körül megyek,tilosba életembe nem álltam meg,övet még akkor is bekötöm ha csak egy km-re megyek....és nem a rendőr miatt!!!!!Szerintem az jobb kérdés lenne hányan néznek holttérbe elinduláskor sávváltáskor ,előzéskor:D
2009. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Övet mindig bekötöm, a sebességhatárokat nem mindig tartom be, általában a forgalom ritmusát veszem fel, ha előttem mennek 70-el én is megyek annyival. Ha jól belátható egyenes út van lakott területen kívül odalépek a gázra.

A záróvonalat általában betartom, de ha látom, h nyugodtan mehetek, mert nincs veszély akkor átlépem pláne ha egy 30-al tötyögő traktor van előttem. Ilyen esetben előztem már kanyarodó sávban is.

Vasúti átjárónál mindig lelassítok és szétnézek akkor is ha fehér a fénysorompó, villamost is mindig elengedem ő az erősebb inkább menjen.

Sárgán meg néha piroson átmegyek, főleg ha közel vagyok a lámpához és sárgára váltott, legtöbbször a gázt nyomom a fék helyett ( ez a "narancssárga :)

2009. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!