Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Találkozott már valaki ilyenne...

Találkozott már valaki ilyennel? Gyanusítotti idézés.

Figyelt kérdés
Egy szomszédos megye rendőrségéről kaptam egy idézését gyanusítottként akartak kihallgatni. A levelet 4 nappal az átvétel előtt írták és aznapra idéztek mikor megjött a levél. A levélben nincs benne hogy mivel kapcsolatban gyausítanak és nincs aláírva. Felhívtam a rendőrséget hogy kiderítsem mi a franc ez de telefonon nem adtal tájékoztatást az ügy intézője meg csak jövőhéten lesz mert szabadságon van a héten... akkor minek idézett be? Nem értem az egészet..valaki találkozott ilyennel?

2019. máj. 1. 05:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A nyomozó tudja általában kiket kell behívni és miért. Aztán jön az ügyész és megmondja hogy mindenkit hívjon be kihallgatásra, még a gyanúsított unokatestvérének a szomszédjának a kollégáit is.
2019. máj. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
N. Levike az megint?
2019. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

2-ik válaszadó!


N.Levike vagyok,ezúttal jelzem, hogy nem én irtam ki a kérdést.


Már az itteni tpoiklakóknteljesen belegolyósodnak, hogy minden olyan kérdést ami rendőrségi kihallgatásról szól azt hiszik én írtam ki.


Ha már itt vagyok válaszolok a kérdeőnek viszont.


Mi az, hogy beidéz kihallgatásra x, y napra és közben szabadságon lesz, tehát nem lesz a nyomozó,ez hülye.


Gyanusítottként vagy beidézve, akkor te tudod,hocs csináltál -e valamit, szerintem akkor igen igaz?! Mi.az amit elkövettél, ha többet írsz ,talán tudok érdemben válaszolni, de ennyiből még nem.


Azt feltétlenül egyeztesd már a rendőrséggel, hogy be vagy idézve de a bf... nyomozó meg szsbadságon lesz, de te viszont hozzá vagy idézve mikor ő nem dolgozik


Az idézésen a bal felső sarokban van egy ügyszám, oda van irva,hogy milyen rendőrség,milyen osztályáról jött az idézés készítsd elő és holnap munkaidőben hívd fel a rendőrséget, nem muszály az ügyben eljáró nyomozót vagy vizsgálót kérned, kérd az osztály vagy alosztályvezetőt és egyeztess vele új időpontot, mert mindenképp le kell folyjon a kihallgatásod,ha nem.most ,akkor egy hét mulva,nehogy körözést.adjanak ki ellened. Ha mondod az ügyszámot, az egész rendőrségen rá tudnak keresni,mert egy szerveren van az egész, de javaslom kérd az alosztályvezetőt inkább.


Az üggyel,hogy mit tettél azt írd nyugodtan le, mert akkor tudok érdemleges válasszal segíteni.

2019. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket. Utolsó. Pont ez a gond. Ha tudnám, hogy mit követtem el akkor nem lennék két napja tök ideg. Lila gőzöm nincs mi ez és miért. Felhívtam a rendőrséget de senki nem.adott tájékoztatást, azt mondták majd jövőheten lesz a kolléga. De igazad van, holnap megint hivom őket, valaki csak meg tudja mondani mi ez az egész. Semmit nem követtem el. Az a baj hogy a papíron is csak ügyszam van és kész.
2019. máj. 1. 20:14
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt írd már le, hogy az ügyszám első öt számjegye mi? Ami a / jel után jön azt nem kell.


Segítek.

2019. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
19050
2019. máj. 1. 21:17
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenesetre holnap hívom őket hatha valamit én értettem félre, vagy valami hiba lehet, vagy nem tudom...
2019. máj. 1. 21:54
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Várpalotai Rendőrkapitányság???


Csak kíváncsiságból,... mert én messze vagyok nagyon onnan.


Na figyelj. Valszeg egy bűncselekményben nem találják az elkövetőt, vagy nem sikerűl, akire gyanakodik a rendőrség és rád akarják sózni. Idézésre be kell menned, de mint gyanusított megtagadhatod a vallomásod,akár nem is mondasz semmit,olyat is lehet.


Nem követtél el semmit, bemész a portán szólnak a nyomozónak telefonon, hogy beérkeztél ,várnod kell. Ilyenkor bevett szokás, hogy megváratnak bizonytalan ideig, hogy legyél feszűlt ,majd egyszer csak egy jó kb.20 percen belűl lefárad és hív. Ez mind szándékos,nincs bizonyíték a kezükben és feszültebb ember nehezebben gondolkodik, jobban zavart lesz és beforgatnak. Próbálnak barátságosan viselkedni veled és valamit rádfogni, ennek eredménye is van abba most nem mennék bele. Tagadd meg a vallomást, és élj panasszal a gyanusítás ellen, kérj jegyzőkönyv másolatot.


Azt tudd ,hogy jogod van megtagadni gyanusítottként a teljes vallomást vagy egyes kérdéseket, de mást nem vádolhatsz hamisan bűncselekmény elkövetésével.


Még egy tanács, ha végezté írj panaszt a Független Rendészeti Panasztestületnek, www.repate.hu .

Ne, hagyd annyiban,ha úgy gyanusítanak meg, hogy nem követtél el semmit.

2019. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. máj. 1. 22:04
 10/14 A kérdező kommentje:
Nah, hátha valakit érdekel mi volt. Az van,hogy 1 éve be voltam.idézve egy ügyben tanunak a bíróságra és ott válaszoltam amit kerdezetek. Most ez az ügy polgari perre ment és ott az a jegyzőkönyv be lett
2019. máj. 3. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!