Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúként idéznek, de nem...

Tanúként idéznek, de nem tudom mi okból kifolyólag. Aggodnom kéne?

Figyelt kérdés

Végig pörgettem az egész hónapot hogy mit követhettem el, merre jártam, mit csináltam stb. De nem tudok semmit sem.


Egyszer csak kaptam egy idézést a rendőrségre tanúkénti meghallgatás céljából.


Leírják még azt is hogy: ,,2012. 2 évi 177 paragrafus 5 bekezdés,, Tulajdon elleni Szándékos Rongálás bűntettének tanúkénti meghallgatás céljából. De nem tudok semmit, nem rongáltam, nem jártam sehol. Egésznap itthol voltam, de valami jó akaró tutira beírt tanúnak, vagy feljelentett valaki. Valakinek ötlet, tippje esetleg?



2019. máj. 18. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha valóban nem csináltál semmit, nem kell aggódnod.
2019. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ok! De mint írtam nem tudom mi okból kifolyólag van ez a dolog. Miért pont engem?
2019. máj. 18. 15:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Amúgy valószínűleg a környékeden, vagy munkahelyeden lesz valami, amit vizsgálnak és ilyenkor kérik a lehetséges tanuk megjelenését. Rokonaid ellen meg nem vagy köteles tanuskodni. (szeretik nem tisztázni a tanuk jogait és kötelességeit a magyar = kicsit sem jogszerű bíróságokon.)

Nekem az a passzus tetszett a levélben, amit kaptam, hogy ha nem jelenek meg, katonasággal fognak kerestetni.

2019. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálam az van bent, ha nem megyek be elővezetnek km 2000 ft, gyalogosan további 50 ft-tal 😁😁😁😁😂😂🤣
2019. máj. 18. 15:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Röhej az egész xd
2019. máj. 18. 15:46
 6/11 anonim ***** válasza:

"Egésznap itthol voltam"

Biztosan nem voltál otthon egész álló nap az elmúlt évben. Attól mert most hívnak be tanúskodni valamilyen ügyben, az nem biztos, hogy a közelmúltban volt. Lehet, hogy 2 évvel ezelőtt fizettél egy trafikban a bankkártyáddal, ami után 5 peccel a trafik mellett valaki megrongált pár autót és most lett meg az elkövető. Vagy bármi más lehet aminél most merült fel a személyed.

Ne stresszelj rajta feleslegesen, mindenképpen be kell menned tanúskodni és akkor majd úgyis elmondják. Ha nem csináltál semmit akkor nem is lehet belőle gond. Ha meg csináltál, akkor ráérsz idegeskedni amikor ott leszel és elmondják mit tudnak.

2019. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Már ne haragudj, de nem láttam semmit és senkit. Szerintem valaki jóakarom megnevezett egy xy ügyben, amiről fogalmam sincs.
2019. máj. 18. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezen a kérdésen is látszik, hogy az emberek bizalma nem a legfényesebb az igazságszolgáltatásban. Azt viszont nem tudom, hogy minek tetted fel a kérdést, ha továbbra se hiszel ennyi embernek, nyugodtan rettegj tovább egy idézés miatt.
2019. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Menj ügyvéddel.

Az idézés alján ott van, hogy "a tanú érdekében meghatalmazott védő járhat el ,ha jogairól való felvilágosítás miatt a tanú ezt szükségesnek tartja" ugye?


Mikor kell menned? Hétfőn kesess egy ügyvédet,menj vele,nem olyan borsos az ára,de drágább mint egy tábla csoki, de ha tanú vagy akkor védò nélkül is elmehetsz.


Arra vigyázz, hogy szoktak (próbálni) tanút is beforgatni. Kicsit, jogos a félelmed.

Én már csak tudom, jártam már elégszer a rendőrségen, ismerem a dolgokat.

2019. máj. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tudom, sajna énis jártam már így. Tanúból lesz a gyanúsított, bakkot akarnak lőni. Ezt velem ugysem tudják megtenni mert résen leszek.
2019. máj. 19. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!