Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csak nekem nézték át tanúként...

Csak nekem nézték át tanúként a táskámat vagy napi szinten normális, hogy tanúknak is átnézik?

Figyelt kérdés

Tanúként voltam idézve kihallgatáson és amikor bementem az irodába, leűltem a nyomozófiú azt mondta, hogy "táskáját pakolja már ki, mik vannak benne, hivatalos helyen van", én meg mondtam, hogy megmutatom, de ha tudni szeretné, nézze át ön. Azt modta, át is fogom nézni, félig kipakoltam, aztán mondta, hogy visszapakolhatok. Viszont nem is nézte át, csak azt mondta, hogy valami szúró vágó eszköz nincs-e nállam. Hát nem volt.


Az oké, hogy bárki köteles rendőri felszólításra megmutatni mi val nála, de azt nem értem, hogy mivel nem gyanusított voltam, nem követtem el semmit csak egy tanú voltam, miért nézék át, hogy nincs-e nálam veszélyes eszköz? Mit gondolt rólam, hogy leszúrom vagy mi...?!


A gyanusítottaknak szokták átnézni.


Nekem mint tanú, megnézte. Kérdésem, napi szinten meg szokták nézni a tanúk táskáját is vagy csak én lehettem kivétel?



2019. jún. 25. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen ügyben voltál tanúskodni? Esetleg nem hozzátartozó voltál valamelyik érintettnek?


Tipp: volt már negatív tapasztalata ilyen téren (hogy pl. XY hozzátartozói késsel mentek és fenyegették az ellenfelet, stb.)

2019. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem nem nézte át a táskámat a rendőrnő amikor be idézet tanúnak. Viszont eléggé lekezelő stílusban beszélt hozzám, és kérdezett szintén lekezelő stílusban.


Remélem, hogy soha többé nem leszek az érintett rendőrnőhöz be idézve, ha megint tanúként elővennék az ügyemet.

2019. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Miért nem beszéltél te is lekezelően?
2019. jún. 26. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!