Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol tudom befizetni a helyszín...

Hol tudom befizetni a helyszíni bírságot?

Figyelt kérdés
Megbírságoltak 40 000 Ft-al a rendőrök és nem volt soha helyszíni bírságom, ezért nem tudom hol fizessem be. Postán kellene?

2019. júl. 13. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csekket kaptál akkor Postán, ha megjelöltek egy irodát, mint pl. esetleg utazási pótdíjnál, akkor oda kell menned.

De rendőrök nagy valószínűséggel vagy csekket adtak neked vagy a bírságcédulán ott van a számlaszám és a bírság összege. Akkor a Postán kérsz egy olyan csekket (ami nem a szokásos sárga csekk) és azon fizeted be, ráírva a számlaszámot vagy más azonosítót ami a bírságon szerepel, vagy egyszerűen átutalod a bírság összegét akár otthon vagy a mobilodon keresztül és az átutalásnál kell az azonosítót feltüntetned.

Szerencsére már eltelt jó pár év amióta helyszíni bírságot kellett fizetnem, nekem még csekket adtak.

2019. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami lemaradt:

Mindenképpen készíts mentést az átutalásról ha azzal csinálod, ha tudod nyomtasd is ki, hogy vitás esetben tudd bizonyítani könnyen, hogy befizetted. Ne kelljen hónapok múlva a számlainfókat böngészned mikor és mi történt. Ha csekken fizeted be akkor tedd el jól. Figyelj hogy pontosan töltsd ki mindkét esetben, inkább több infó legyen rajta mint kevesebb.

2019. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló korrekt.. Nem akarom leirni ugyanazt..
2019. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!