Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az óvodapedagógusok ki vehetne...

Az óvodapedagógusok ki vehetnek, illetve kitudnak venni évközben szabadságokat? Vagy csak esetleg betegre mehetnek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő, hogy amennyiben elkezdek dolgozni valahol oviban a fizetésem épp hogy elegendő lesz az albira és a kajára, 0Ft-ot fogok tudni félretenni.

Szeretném magamat tovább képezni és egy másik szakon gondolkodom. Viszont ha már ennyit tanultam szeretnék kicsit óvónőként dolgozni, amiért ennyit tanultam és ami mindigis az álmom volt.


Viszont a levelezős képzések péntek, szombaton vannak.

A pénteki napokat, hogyan tudnám kivitelezni? Van bármilyen lehetőség ? Vagy keressek másik munkát, ami rugalmas?

Havi 2 ritkán 3 alkalommal pénteken már 11-kor nekem indulnom kellene a legközelebbi egyetemre,hogy odaérjek egyre, amikor kezdődnek az órák.


24L



2019. júl. 24. 00:02
 1/8 A kérdező kommentje:
kivehetek*
2019. júl. 24. 00:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet előre kell megbeszélned a munkáltatóval. Nem tudsz minden pénteken szabadságra menni csak úgy, mert akkor nem marad szabadságod arra az időszakra amikor zárva lesz az óvoda normál munkamenet szerint. Én is levelezőn tanulok munka mellett, ezért vagyok félállásban, hogy a munkaidőmbe beleférjen, de nekem anyagilag ez nem okoz gondot. Sok társam az egyetemen viszont teljes állásban van és a munkahelyükkel kellett ezt először megbeszélniük, hogy engedik-e őket. A szabadságodnak csak egy részéről dönthetsz te magad szabadon, a nagyobbik részét a munkaadó beleegyezésével veheted ki, még meg is szabhatják mikor kell kivenned.

Gondolj bele, hogy ha te vagy az egyik óvónő a csoportban, akkor havonta 2-3-4 pénteken a másiknak egyedül kell dolgoznia egész nap, mert te nem leszel bent - vagy össze kell vonni a csoportot egy másikkal.

Nem megoldhatatlan, de kellemetlen.

Amikor egy állásra jelentkezel, akkor már rögtön beszéld meg velük, hogy ez lenne a terved és belemennek-e. Mindenképpen előre szólj, mert már rögtön a próbaidőd alatt ki fog derülni, hiszen az eleve az első szorgalmi időszakod is lesz.

Sok helyen kedvezően állnak az ilyenhez, de van ahol nem tudják megoldani. Ha annyira nincsen óvónő, hogy szükségük van még így is rád, ott bele fognak menni.

2019. júl. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még egy megjegyzés. nem biztos hogy mindig délután 1-kor vagy később lesznek az óráid. Levelezőn is az oktatóhoz igazodnak, meg a többi tárgy óráihoz. lehet hogy lesz majd reggel 8-tól is akár.
2019. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell beszélni a vezetővel. Mivel nagy a hiány óvónőből, talán találtok megoldást. Bár ha elmondod, hogy egészen másfelé kacsintgatsz, nem fog örülni.
2019. júl. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj el pénztárosnak. A fizu jobb és tudod variálni a beosztást.
2019. júl. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Inkább recepciós/titkárnak menj! Ott lófact se kell csinálni, néha kapcsolninkell a telefont meg el kell irányítani a beérkező ugyfelek, posta... kb. egész nap tanulhatsz. Ha jó helyre mész (pl tudsz idegennyelvet, és szükséges oda), akkor 170-200 ezret is adnak.


Sajnálom, de most álomgyilkosok kormányoznak.

2019. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm:( majd valahogy lesz akkor:(
2019. júl. 24. 12:15
 8/8 anonim válasza:
100%
Érdemes irodai állásokat megpályázni ahová "mindegymilyen" diplomát kérnek. Nyelvtudással pedig SSC-be mennék. Sima call centerben dolgozom nettó 200 mindig megvolt eddig és úgy kapom a beosztást, ahogy kérem.
2019. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!