Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógusok! Elmesélnétek...

Óvodapedagógusok! Elmesélnétek egy napotokat az oviban? Gondolkodom ezen a szakmán. Mit szerettek leginkább a szakmátokban? Fizetés milyen?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy éppen délelőttös vagy délutános vagyok, ha délelőttös, akkor reggel fogadom a gyerekeket, ilyenkor még csak játék van kb. 9-ig,ekkor játékpakolás majd tízórai jön. 10-re végzünk mindennel, megérkezik a délutános óvónő is, innentől kezdve már ketten vagyunk a csoportban, foglalkozást tartunk, ez nagyon sok dolog szokott lenni, kézműveskedéstől kezdve mondókázásig minden. Majd ezután megyünk ki az udvarra játszani,felügyelet a feladat ilyenkor ugye, nagy a hangzavar, sok gyerekre kell figyelni, ez picit fárasztó rész, nem annyiból áll hogy játszom a gyerekekkel. Majd bemegyünk ebédelni, segítek mosdóban, öltözésnél, terítésnél a gyerekeknek. Ebéd után összepakolunk, egyik óvónő kikíséri a gyerekeket mosdóba, míg a másik a dajkával lepakolja alváshoz az ágyakat. Alvásnál öltöztetésben segítség, mese, majd azok altatása akik nem hajlandóak, stb. Felkelésig elvégzem az adminisztrációt. A délelőttös alvásidő alatt végez, ekkor marad magára a délutános,aki felkelti a gyerekeket, öltöztetés, uzsonna, majd mindenkit elvisznek, dajkának segíteni szoktam a délutáni takarításban, felmosás, sepregetés, így hamarabb végzünk. Ha már nincs gyerek, bezárunk és megyünk haza. Lényegében ennyi egy nap, személy szerint legjobban a délelőttöt szeretem az egész napban, az ebéd egy rohanás és káosz. A délelőtt az nyugis, játszunk, nagyon családias a hangulat. Szoktunk zenét kapcsolni, táncolni, valamint van egy régi diavetítő az oviban, a gyerekek imádják ha vetítünk. Besötétítjük a csoportot és jön a mese, megmondom őszintén ilyenkor én is gyereknek érzem magam, imádom :D 2 éve vagyok óvónő, a fizetésem mindennek mondanám, csak jónak nem,de a csillogó gyerekszemek kárpótolnak érte.
2019. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az adminisztráció milyen feladatokat takar, azaz mit kell adminisztrálni?
2019. júl. 2. 11:18
 3/3 anonim válasza:
100%

Nagyon köszönöm, hogy ennyire részletesen leírtad! :)

Óvónőnek jelentkeztem idén, de csak egy pár hetet dolgoztam eddig oviban és nincs rálátásom máshol hogyan működnek a dolgok, de ezek szerint nincs nagy eltérés, még mindig bele vagyok szeretve ebbe a hivatásba. :D

2019. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!