Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha alaki feltesz itt egy...

Ha alaki feltesz itt egy kérdést hogy hogyan követhet el egy bűncselekményt az bajba kerülhet?

Figyelt kérdés
Gondolom a moderátorok által törlésre kerül a kérdés. De nagyobb gondja is lehet ebből?
2019. júl. 24. 02:07
 1/8 Korowa válasza:
52%
Ez szerintem a kérdéstől függ, de nyilván, ha nagyon durva a kérdés, akkor IP alapján belehet mártani a rendőrségnek, ha van valakinek annyi szabadideje.
2019. júl. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha felteszel egy kérdést például, hogy bérgyilkost keresel, akkor ugyan a kérdést jó eséllyel törlik, ennek ellenére az oldal üzemeltetöje köteles bejelentést tenni emiatt a hatóságoknál, mert ez jogilag gyilkosság elökészítése.

Természetesen ilyen extrém eset valószínütlen, de ami komolyan jogsértö, azt nem hagyhatják szó nélkül.

Attól ugyanis, hogy törölték a kérdést, az még a rendszerben benne marad, csak nem látható, de a rendörség hozzá tud férni.

2019. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak azon bűncselekmények esetében, amelyeknél a Btk. az előkészületet is büntetni rendeli.
2019. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt rá példa. Iszlám Államhoz akartak csatlakozni. Nyilván nem maga a kérdés volt a bűntett, de ez volt a sztori kiindulópontja.


Biztos van későbbi fejlemény is a dologban, de hirtelen csak ezt találtam 😃


[link]

2019. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sokszor bentmaradnak olyan kérdések, amik erkölcsileg megkérdőjelezhetőek. Például amikor valaki azt kérdezi, hogy a nála jobban élő ismerősét, akire irigy, hogy tudná kirúgatni úgy a munkahelyéről, hogy ne derüljön ki, hogy ő volt. Pedig szerintem ez is bűncselekmény a maga módján. Meg olyan kérdést is láttam már, hogy valakinek elege lett abból, hogy folyton ellopják a bicaját, mostantól ő fogja elvenni másokét, hogyan csinálja.
2019. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3: Mert ha nekem olyan szándékom van, hogy kirúgatom az ismerősömet (és evvel esetleg nyomorba döntöm), vagy hogy el fogom lopkodni mások kerékpárjait, az nem büntetendő, mint előkészület?
2019. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem
2019. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Viszont, ha tanácsokat kap valaki, s legalább kísérleti szakba juttatja a bűncselekményt a tanácsok hatására is, akkor a válaszadók pszichikai bűnsegédként szintén felelnek.
2019. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!