Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezek alapján feljelenthetem...

Ezek alapján feljelenthetem zaklatásért a volt barátnőm?

Figyelt kérdés

A lánynak orvosi papírjai vannak arról, hogy mentális problémái vannak. Antidepresszánsokat szed, pszichológushoz és pszichiáterhez jár évek óta, 21 éves kora ellenére olyan 14 lehet fejben, teljesen labilis, aszociális személyiség.


Három hónapja szakítottam vele nagyjából egy év kapcsolat után (amelyben volt pár hónap szünet, melynek során öngyilkosságot is megkísérelt). Azóta sok dolgot csinált.


Leöntötte a jelenlegi barátnőm sörrel, és megfenyegette, hogy megveri

Mindkettonket megfenyegetett, hogy megkésel

Egy barátnőjének azt írta, ha megcsinálja a fegyvertartásit, már meg is van az első két célpontja (azaz barátnőm és én) (sajnos tudom, hogy régóta tervez fegyvertartasit csinálni)

Testvéremmel közös kép alá gyalázkodó kommentet írt

Heti legalább egy SMS-t küld, amelyekben elmond mindennek, illetve barátnőmnek instagramon ugyanez

Rólam készült képet az engedélyem nélkül töltött fel instagramra, hogy lejárasson.


A helyzetet bonyolítja, hogy az édesapja rendőr. Komolyan gondolkodom, hogy először neki szólok, hátha észre tudja téríteni a lányát, de benne van a pakliban, hogy neki adna igazat. Mit gondoltok, mi lenne a célravezető?



2019. júl. 25. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj sz apjával! Ha nem vezet eredményre feljelentés!
2019. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Ne mondd már, hogy a szakítás óta eltelt 3 hónapban lett ennyire terhelt!

Egy évig jól illett a zsák a foltjához, csak így nem vetted észre.

Szakítottad, szagoltad, eldobtad, most lázad a virág!

2019. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lázadjon, de gyilkossággal ne fenyegessen. Az az egy év inkább kétszer három hónap, ha volt, csak így egyszerűbb volt írni. Olyan dolgokat éltem át mellette, hogy bármennyire akartam a dolgot, nagyon nem működött, ne állítsd be úgy, mintha az elejétől fogva jól kihasználtam volna, mert nem ez a helyzet.
2019. júl. 25. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fenyegetésért feljelentheted és zaklatásért is. Bár nem hiszem, h történne bármi is
2019. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Már nem zaklat a volt barátnőd? Vagy folytatta és tettél feljelentést?
2022. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül az édesapjával beszéltem anno telefonon jó hosszan, az vezetett eredményre, utána abbahagyta.
2022. jan. 22. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az az egy év inkább kétszer három hónap, ha volt"

Az első 3 hónapot értem és megbocsátható.

Viszont miért kerültél össze vele újabb 3 hónapra?

2022. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fegyvertartásit megcsinálta?
2022. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!