Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakivel e-mailben közlöm,...

Ha valakivel e-mailben közlöm, hogy nem kívánok többé találkozni vele, ne próbáljon többet kapcsolatba lépni velem, de ő mégis folytatja, utána is a nyakamra jár, akkor én feljelenthetem zaklatásért?

Figyelt kérdés
Egy ismerősről van szó, akit már vagy 5 éve nem kívánok a hátam közepébe se, szóban jelezve lett neki. De ő néha mégis megpróbálja, közös ismerősökkel üzenget, meg ha megtudja, hogy valahol nyilvános helyen vagyok valakivel, akkor ő is odajön. Gondoltam, esetleg e-mailben megírom neki a végső helyzetállást. Ezt a bíróság elfogadná bizonyítékul, ha eldurvulnának a dolgok?
2019. ápr. 24. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit tett a kedves ismerősöd? Zaklatásért fel tudod jelenteni simán szerintem.
2019. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: Egyszerűen furán kezdett viselkedni, mentális zavar jelei kezdtek előjönni rajta, volt hogy személyes dolgaimban tett kárt. Így egyszer egy összeveszés után, mikor telefonon felhívott, közöltem vele, hogy jobb, ha mi többet nem találkozunk. De néha-néha próbálkozik.
2019. ápr. 24. 09:59
 3/7 A kérdező kommentje:
3: Mert akkor szerinted mit kellett volna csinálni? Valakivel, aki összevissza beszél, és tör-zúz?
2019. ápr. 26. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen. Írd meg egyértelműen, hogy nem szeretnél vele találkozni, ha mégis, azt zaklatásnak tekinted, és rendőrségen feljelentést teszel.

A cselekménytől számítva egy hónapon belül tegyél feljelentést!

2019. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4: De kérdés, hogy miképp lehet bizonyítani, hogy tényleg elolvasta? Gondoltam, kérek visszaigazolást, de azt ugyebár nem köteles elküldeni.

Gondolom, úgy érted, akkor tegyem meg a feljelentést, ha utána sem áll le.

2019. jún. 30. 07:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magánügy! Ha unintelligens, akkor nem veszi magát észre.

Ha viszont végleg távol akarod tartani, kérj a bíróságtól távol tartási végzést.

2019. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos, tegnap megírtam neki. Kíváncsi vagyok, mennyire veszi tudomásul.
2019. aug. 8. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!